Girne’de hastaneye taşırken düşürüp, ağır yaralanmasına neden oldukları hasta komşularının ölmesi üzerine gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı.

Polis açıklamasında, Emin Orucov (E-27) isimli şahsın ölüm sebebinin “eski ve yeni geçirilmiş kalp krizi” sonucu olduğunun tespit edildiği ve ileri tetkik için kan ve doku örnekleri alındığı kaydedildi.

Açıklamada, ilk nazarda tutuklanan R.A (E-21), B.K(E-30) ve J.M’nin (E-27) Orucov’un ölümüyle ilgili bu aşamada sorumlu olmadıkları tespit edildiğinden serbest bırakıldıkları belirtildi.

Dörtyol kavşağında salon araç ile vinç çarpıştı: 2 kişi yaralandı Dörtyol kavşağında salon araç ile vinç çarpıştı: 2 kişi yaralandı

Dün akşam gerçekleşen olayda, Emin Orucov kaldığı apartman dairesinde aniden rahatsızlanmış, aynı evde bulunan R.A (E-21) ve yardım etmesi için çağırdığı B.K (E-30) hastayı apartmanın merdiven basamaklarından zemin kata indirirken yere düşürmüştü. Başını merdiven basamaklarına çarpan Orucov ağır yaralanmış ve Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olayda ihmali görülen bahse konu şahıslar ve J.M (E-27) de tutuklanmıştı.