Fransız Deniz Kuvvetlerinden Barbaros Gemisi yakınlarında tatbikat

Fransız Deniz Kuvvetlerinden Barbaros Gemisi yakınlarında tatbikat
banner32
banner76

Fransız Deniz Kuvvetlerinin, bugünlerde, “Barbaros” isimli Türk araştırma gemisinin hareket ettiği alanda deniz tatbikatları gerçekleştirdiği ve Ankara’nın bu durumdan oldukça rahatsız olduğunun görüldüğü iddia edildi.

banner69
Fransa’nın deniz tatbikatları yapmak için, Rum kesiminin güneydoğusundaki bir bölgeyi, Rum Yönetimi aracılığıyla bağladığını yazan Fileleftheros gazetesi, Rum Yönetiminin, Arama-Kurtarma Koordinasyon Merkezi aracılığıyla, söz konusu bölgenin 12, 16 ve 19 Mayıs tarihlerinde, deniz tatbikatları için bağlanmasını öngören bir Navtex yayımladığını bildirdi.

Fransızların tatbikat yaptığı söz konusu bölgenin, Barbaros araştırma gemisinin gerçekleştirdiği sismografik araştırmalarla ilgili Türk Navtex’inin kapsadığı bir bölümü de içine aldığını yazan gazete, bu durumun Türkiye’yi oldukça rahatsız ettiğini ve Türkiye’nin yeni bir Navtex daha yayımladığını öne sürdü.

Gazete, Türk araştırma gemisinin bugünlerde tam olarak Fransızların deniz tatbikatlarının olduğu bölgede bulunduğunu yineledi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 13 ay Önce

Türkiye'nin Kıbrıs'ın Güney Doğusunda ne işi var? Eğer geçerli bir hakımız varsa o zaman deniz kuvvetleri Fransız filosuna müdahale etsin. Edemiyorsa bu haberler boşuna yayılmasın. Yani şimdi Karpaz açıklarında Fransa veya Israil tatbikat yapsa biz seyirci mi kalacaktık?

SIRADAKİ HABER