banner22

Rum Meclisi, ev sahipliği yapıyor

Rum Meclisi, ev sahipliği yapıyor
banner32

Rum Meclisi’nin bugün, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır meclis başkanları arasındaki ilk toplantıya ev sahipliği yapacağı haber verildi.

Görüşmenin, üç ülke arasındaki üçlü işbirliği çerçevesinde olduğunu ve bunun hedefinin ise, Doğu Akdeniz’deki istikrar ve refahın ileriye götürülmesi olduğunu yazan Fileleftheros gazetesi, toplantıya Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, Yunanistan Meclis Başkanı Nikos Vutsis ve Mısır Meclis Başkanı Ali Abdel Aal’ın katılacağını belirtti.

Mısır heyetinin dün öğle saatlerinde, Yunan Meclis heyetinin ise akşam saatlerinde Güney Kıbrıs’a vardığını kaydeden gazete, Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’in bu sabah 08.45’te üçlü görüşmenin başladığını ilan edeceğini ifade etti.

Çalışmaların 12.15’te üç meclis başkanının ortak bir deklarasyonu benimsemesi ve ardından basına yapacakları açıklamayla tamamlanacağı ve Rum Meclis Başkanı Şilluris’in bunun akabinde ise Yunan ve Mısır Meclis başkanları onuruna bir yemek vereceği kaydedildi.

İSRAİL CUMHURBAŞKANI YARIN GÜNEY KIBRIS’TA TEMASLARDA BULUNACAK

Öte yandan gazete, başka bir haberinde ise, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’in yarın Güney Kıbrıs’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le bir araya geleceğini anımsattı.

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51