58 hibe başvurusu onaylandı

58 hibe başvurusu onaylandı
banner32
banner78

Avrupa Komisyonu, 4. Kırsal Kalkınma Hibe Programı kapsamında birinci grup hibe sözleşmelerini Kıbrıs Türk toplumundan çiftçilerle imzaladı.

AB Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği'nden yapılan açıklamaya göre, toplam bütçesi 5 milyon Euro olan hibe programında 58 hibe başvurusu onaylandı.

banner69
Hibe programıyla, bir yandan doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını teşvik etmek, diğer yandan tarımsal ve hayvansal üretimi geliştirerek Kıbrıs Türk toplumunda kırsal ekonominin rekabet gücünü artırmak hedefleniyor.

Avrupa Komisyonu'nun, halen devam eden sözleşme imzalama sürecinde,  bugün itibariyle 25 hibe sözleşmesi imzaladığı belirtildi. 

Hibe sözleşmelerinde, yenilenebilir enerji alanındaki maliyetleri düşürürken, kârlılığı artıracak şekilde tasarlanan yenilikçi kavramlar vurgulanıyor. Ayrıca, süt üretiminde gelişmiş yöntemleri içeren ve hellim üretiminde kullanılabilecek koyun ve keçi sütü üretimini artırmayı amaçlayan projeler de onaylanan hibeler arasında yer aldı.  

 AB tarafından sağlanan hibe destek miktarı, 24 ay boyunca sürecek olan sözleşme başına ortalama 90 bin Euro'nun üzerindedir.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER