Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif açıklama yaptı

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif açıklama yaptı
banner32

Mali Polis tarafından Akdoğan Belediyesi’ndeki bazı yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere Akdoğan Belediyesi’ne giderek birçok evrağı incelemek üzere beraberinde götürmesinin ardından Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif bugün sosyal medya hesabından açıklama yaparak şunları yazdı:

Değerli Bölge ve Belde Halkım ve Siz Değerli Basın Emekçileri, Kamuoyuna açıkladığımız ve gece gündüz çalışarak hayata geçirmeye çalıştığımız projelerimiz ve icraatlarımız belde halkımızı mutlu ederken , bu icratlardan kimlerin neden rahatsız olduğunu açıklamak artık şart olmuştur.

Tüm belde halkına eşit mesafede ve eşit hizmetleri götürmek ile ilgili projeler yapmaya ilk günden itibaren özen göstermekteyiz. Bu projeleri tasarlarken ve uygularken; Her nedense modern mezbaha yapmakla ilgili başlattığımız projeden sonra başımıza gelmeyen kalmadı.

Bölge ve belde için modern bir mezbaha yapılacak ve temel amacımız olan, bölgede denetimli ve sağlıklı et tüketilecek ama her ne sebepse bu projenin hayata geçirilmesinden rahatsızlık duyanlar oldu ki o günden beridir asılsız ve siyasi nitelikli saldırı başladı.

Akdoğan Belediyesi Tanker hırsızlığı ile suçlandı. Kimin sorumluluğunda kimin malı olduğu tarafımızdan birçok kez devletin çeşitli kurumlarına ve özel şirketlere dahil, yazılı ve sözlü sormamıza rağmen sahibi ortaya çıkmayan bir depoyu Akdoğan Belediyesi adına bir araca takıp Akdoğan bölge ve belde halkına hizmet etmek için kullanmaya başladık.

Bu kamu yararına yaptığımız ve devletin diğer organlarının dahi kullandığı bu tankeri çaldığımız iddia edildi. Yıllardan beri Spor Dairesi tarafından Atıl ve ilgisiz bir şekilde bırakılan Özgürlük Stadı’nı bölgeye ve beldemize hizmet verebilmesi için devraldık ve yaptığımız çalışmalar ve bakım onarım işlerinden sonra kullanıma açtık.

Tesisin güvenliğini sağlamak için kurduğumuz kamera sistemi yeni bir rahatsızlık sebebi oldu ve tesisi yeniden beldemize kazandırmak için yaptığımız harcamalardaki imzalarımızın ve mühürlerin sahte, faturaların da naylon olduğu iddia edildi. Buradan bir kez daha aktarayım imza benim imzam, mühür gerçek mühür yapılan işler ve beldeye – bölgeye kazandırılan tesiste ortada.

Tesise bir zarar gelmemesi için ve gelecek olan zararları engellemek adına taktığımız kamera sisteminden dolayı bu saha Akdoğan Belediyesi’nin elinden kameraları söktürmek için,önceden tarafımızla hiçbir görüşme de yapılmaksızın, sentetik saha yapılacağı ve etrafının da tartan pist yürüyüş yolu yapılacağı mazeretiyle Akdoğan Özgürlük Stadı alınıp yine eski haline bakımsız kimsenin kullanmadığı bir tesis haline getirildi.

Bu da bize gösteriyor ki aslında saha hiçbir şekilde umurlarında değildi. İlgili merciler küçük ve siyasi hesapların peşinde idi.

Önemli olan sahaya takılan kameraları anlam veremediğimiz bir sebep nedeni ile sökebilmek için sahayı Akdoğan Belediyesi tasarrufundan almaktı. Akdoğan Belediyesi’nin çıkarlarını, alacaklarını, yatırımlarının devamını ve halkıma hizmeti sonuna kadar savunup gereğini yapacağımızdan, yasalara bağlı kalarak tüm girişimleri ve bölge halkının haklarını savunacağımızdan hiç kimsenin şüphe etmemesini istiyorum. Saygılarımla, Ahmet LATİF Akdoğan Belediye Başkanı

banner56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER