Araştırma sonuçları açıklandı...Vatandaş en çok Akıncı'ya güveniyor

Araştırma sonuçları açıklandı...Vatandaş en çok Akıncı'ya güveniyor
banner32
banner78

Araştırma şirketi CMIRS’in ülkede Aralık 2018’de yaptığı  araştırma sonucuna göre en güvenilen siyasi kurumlar sıralamasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı %61.60 ile birinci sırada yer alıyor.

Siyasi kurumlar güven sıralamasında Cumhurbaşkanı Akıncı’yı %49.6 ile hükümet, %45 ile Meclis ve %40.2 ile siyasi partiler takip ediyor. CMIRS’in üç ayda bir düzenli olarak yaptığı araştırmanın Aralık 2018 sonuçlarına göre en çok güven duyulan siyasi Eylül 2015’ten itibaren her araştırmada olduğu gibi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı olmaya devam etti.

Kıbrıs Gazetesi’nin yayımladığı araştırma sonuçlarına göre Nisan 2015’te Cumhurbaşkanı seçilen ve göreve başlayan Mustafa Akıncı, güven seviyesini her zaman üst seviyede tuttu, halkın en güvendiği siyasetçi olarak istikrarını hep korudu.

 3 ayda bir yapılan anketlerde Cumhurbaşkanı Akıncı, her zaman siyasi alanda en güvenilir isimler listesinin ilk sırasında yer aldı. 26 Nisan 2015’teki Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenlerin %60.50’sinin onayıyla Cumhurbaşkanlığına seçilen Mustafa Akıncı, araştırma sonuçlarına göre halk desteğini koruyor.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper Gültekin
Alper Gültekin - 3 yıl Önce

Akıncı en güvenilir siyasetcı çıkarı yoktur düşündüğünü söyler

Mehmet acar
Mehmet acar - 3 yıl Önce

Akıncı rumu gorunce türk bayraklarını kaldiran kktc nin varligina ve oturdugu koltugun makamina inanmayan biri bunun net göstergesi bayraklarımızı kaldırması siz bu adama övgüler yağdırıp duruyordunuz da biri bana söylesin Allah aşkına cumhuriyet 'in en üst makamında o devletin en tepesindeki zaat koruması gereken bayrakları neden kaldırdı biri aciklasin ya

SIRADAKİ HABER