Başbakan Tufan Erhürman ve eşi Nilden Bektaş, dün akşam Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nü ziyaret etti

 Başbakan Tufan Erhürman ve eşi Nilden Bektaş, dün akşam Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nü ziyaret etti
banner80

 Başbakan Tufan Erhürman ve eşi Nilden Bektaş, dün akşam Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nü ziyaret etti.
Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, milletvekilleri Armağan Candan ve Salahi Şahiner ile Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven’in de yer aldığı ziyarette, Binatlı Yılmaz Spor Kulübü Başkanı Orsel Neşe, Binatlı Spor Kulübü Kadın Kolları Başkanı Aygül Benekli ve kulübün yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.
Başbakan Erhürman, ziyarette yaptığı konuşmada, spor kulüplerinin gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmakta önemli rolleri olduğuna dikkat çekti.
NEŞE: “ZİYARETİNİZ BİZE GÜÇ VERDİ”
Binatlı Yılmaz Spor Kulübü Başkanı Orsel Neşe, Başbakan Tufan Erhürman’ı aralarında görmekten oldukça mutlu olduklarını belirtti ve “Ziyaretiniz amatör ruh ve sevgiyle yaptığımız bu görevde bizleri kamçıladı” dedi.
Güçleri yettiğince bu görev bayrağını ileriye taşıyacaklarını söyleyen Neşe, en büyük hedeflerinin gençlerin; sağlıklı ortamlarda, sağlıklı kulüplerde ve doğru eğitmenlerle spor yapmalarını sağlamak olduğunu bildirdi.
Neşe, sportif başarıdan çok, temiz ve ahlâklı gençler yetiştirmek istediklerini dile getirdi.
Neşe, tesislerine modern alttan sulama sisteminin kazandırılmasına ciddi katkı koyduğu için Başbakan Erhürman’a ve ekibine teşekkür etti ve elektrikle sudan tasarruf ettiklerini ekledi.

banner69
ERHÜRMAN: “BİNATLI’DA KADINLAR VE ERKEKLER BİRLİKTE BU YOLA BAŞ KOYDU”
Başbakan Tufan Erhürman, Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileterek sözlerine başladı.
Amatör spor kulüplerde yöneticilik yapmanın oldukça zor bir görev olduğunu belirten Erhürman, amatör kulüplerde bu görevin hep özveriyle yürüdüğüne işaret etti.
Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün çok köklü bir geçmişe sahip olduğuna vurgu yapan Erhürman, üye sayısının da birçok kulüpten fazla olmasının kulüp için bir avantaj olduğunu belirtti.
Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün geçmişte birçok şampiyonluk yaşamış bir kulüp olduğuna dikkat çeken Başbakan Erhürman, konuşmasına şöyle devam etti:
“Binatlı’nın tüm artılarının yanında bir başka artısı daha var. Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün kadınları vardır. Kadınlar erkeklerle birlikte bu yola baş koydular. Bu nedenle kulüp, çok kısa süre içerisinde şampiyonluklar yaşadığı dönemlerdeki gibi zirve noktalara tırmanacağına inancım tamdır. Böylesi güç ve yürek birliklerinin olduğu oluşumlarda başarı yürür ve gider diye düşünüyorum”.
Bu ziyaretten dolayı kendisinin ve eşinin onurlandığını ifade eden Erhürman, “İyi ki varsınız ve iyi ki bu yola baş koydunuz. Çünkü ülke gençliğinin spor kulüplerine ihtiyaçları vardır” dedi.
Spor kulüplerinin gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaktaki önemli rolü olduğuna da dikkat çeken Başbakan, Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün yaptığı gibi, kadın ve erkeklerin iş birliği yaptığında gençlere ulaşmanın çok daha kolay olduğunu ifade etti.
 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER