BENGİHAN: 'YENİ BİR TİYATRO SALONU İÇİN YETKİLİLERİ BİR KEZ DAHA GÖREVE DAVET EDİYORUZ'

  Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, yeni bir tiyatro salonunun en erken zamanda sanatçılara...

BENGİHAN: 'YENİ BİR TİYATRO SALONU İÇİN YETKİLİLERİ BİR KEZ DAHA GÖREVE DAVET EDİYORUZ'
banner83
banner80

 

 Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, yeni bir tiyatro salonunun en erken zamanda sanatçılara ve halka kazandırılması için yetkilileri bir kez daha göreve davet etti. 

Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Bengihan, “Ülkemizde 19 yıl önce yanan ve yerine hala daha yenisinin yapılmadığı devlet tiyatro salonunun durumu, gelmiş geçmiş hükümetlerin sanata ve sanatçıya hak ettiği değeri vermediğinin en açık göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

banner69

Bengihan, Dünya Tiyatro Günü’nün, tiyatro dünyasındaki insanlar için sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görüldüğünü kaydetti. 

KTAMS olarak tüm tiyatro sanatçıları ve tiyatroya emek veren tüm çalışanların Dünya Tiyatro Günü’nü kutlayan Bengihan, yeni bir tiyatro salonunun en erken zamanda sanatçılara ve halka kazandırılması için yetkilileri bir kez daha göreve davet etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER