BES’TEN, YARIN YAPILACAK TOPLUMSAL VAROLUŞ YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK VE KATILIM ÇAĞRISI...

BES’TEN, YARIN YAPILACAK TOPLUMSAL VAROLUŞ YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK VE KATILIM ÇAĞRISI...
banner32

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya; tüm halkı, yarın Lefkoşa’da “Citroen Işıkları”ndan başlayıp Cumhuriyet Meclisi önüne yapılacak olan “Toplumsal Varoluş Yürüyüşü”ne katılmaya çağırdı.
Yalınkaya yazılı açıklamasında, emekçinin alım gücünün her gün düştüğünü, hükümetin aldığı önlemlerin bu düşüşü engelleyemediği ve ithal olan bu krizin bedelini hükümetin emekçiye ödetmeye çalıştığını savunarak, “Bugün halkımızın üretici kesimleri sokakta hak arayışına başlamıştır. Üreticimizin bu eylemini selamlıyor ve desteğimizin onlarla olduğunu belirtiyoruz” dedi.

banner69
Yalınkaya şunları ifade etti:
“Değerli üyelerimiz ve halkımız, her daim olduğu gibi, bu zor süreçte de sendika olarak elimizi taşın altına koymaktan ve toplumsal varoluşumuz için meydanlara çıkmaktan geri durmuyoruz. Hiçbir güç bu toplumu dizlerinin üzerine çöktürtemez ve kendi yarattıkları krizi emekçilere ödetemez!
Bu bağlamda tüm halkımızı 6 Eylül Perşembe günü “Citroen Işıkları”ndan başlayıp Meclis önüne yapılacak olan Toplumsal Varoluş Yürüyüşü’ne davet ediyoruz. Geliniz hep birlikte haklılığımızı haykıralım ve tüm ilgili kesimlere gerekli mesajı gönderelim. Onurlu bir yaşam, onurlu bir duruşla ancak mümkün olur.”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER