DAÜ Turizm Fakültesi’nde İlk Yardım, Acil Durumlara Müdahale ve Yangınla Mücadele Eğitimi verildi

DAÜ Turizm Fakültesi’nde İlk Yardım, Acil Durumlara Müdahale ve Yangınla Mücadele Eğitimi verildi
banner94
banner90

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Aşçılık programları birinci sınıf öğrencilerine “İlk Yardım, Acil Durumlara Müdahale ve Yangınla Mücadele” konulu uygulamalı eğitim semineri verildi.

banner91
Eğitim, DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda teorik olarak, DAÜ Turizm Fakültesi bahçesinde ise uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

DAÜ’den verilen bilgiye göre, KKTC Sivil Savunma Teşkilatı eğitmenleri Hasan Özboltaşlı ve Osman Demirli tarafından verilen seminerde, kaza ve acil durumlar sonrasında yaşanabilecek olaylara karşı uygulamalı ilk yardım eğitimi kapsamında, öğrencilerin bu tür olaylara karşı bilinçli şekilde yaklaşmaları amaçlandı.

İlk yardım eğitimlerinde, yaralanmalar ve acil sağlık sorunları durumlarında kişiye nasıl müdahale edilmesi gerektiği uygulamalı olarak gösterildi. Kaza ve yaralanmalardan dolayı meydana gelen ölümleri ve kalıcı sakatlanmaları asgariye indirmek için ilk yardım eğitiminin yaygınlaştırılması gerektiği ifade edilen seminerde, ölümlerin yüzde 10’unun kazaların ilk beş dakikası içerisinde meydana geldiğine işaret edildi.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER