ER MEYDANI BAŞLADI, İLK KONUK SERDAR DENKTAŞ OLDU

ER MEYDANI BAŞLADI, İLK KONUK SERDAR DENKTAŞ OLDU
banner32

DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, döviz krizinden dolayı Maliye’nin sırtına 51 milyon TL’lik ek yük bindiğini, sendikaların eylem hakkını engellemediklerini ancak artık her sıkıştıklarında Ankara’dan para isteme döneminin bittiğini söyledi. Denktaş, “Para bulup veririm ama besleme olduğumu kabul ederek.. İstenen bu mu, sendikalar bu soruyu yanıtlamalı” diye konuştu. Serdar Denktaş Er Meydanı’nın yeni sezon ilk programına katıldı...

Denktaş, Er Meydanı programında Mustafa Alkan’ın ve izleyicilerin sorularını yanıtlarken, hükümette sıkıntılar olmasının doğal olduğunu ama hükümeti yürüttüklerini ifade ederek “Bu hükümet en şanssız hükümettir, o kesin. Bütçesiz başladık, mali protokol, seçim, seçim yasakları, TC’de seçim, TC’de sistem değişikliği ve ekonomik kriz. Altı şanssızlık üstümüzde” dedi.

Başbakan Tufan Erhürman’ın dinleyip değerlendirip karar veren ve kararının arkasında duran bir kişi olduğunu belirten Denktaş, dört partiden oluşan hükümetin ülkeyi zor durumdan kurtarmak için çalıştığını, rekabeti bir kenara koyduklarını söyledi.

Tüm müşterilerini kaybeden CAS’ın yürümesinin mümkün olmadığını, şirketin tasfiye edilmesi gerektiğini kaydeden Serdar Denktaş, yeni lisansla ihaleye çıkılarak CAS personeli içinden istihdam yapılabileceğini ama bir türlü bu noktaya gelemediklerini anlattı.

Mahkemenin önümüzdeki günlerde tasfiye kararı ve hisseleriyle ilgili karar vereceğini belirten Serdar Denktaş, daha önce 67 personeli olan CAS’ı ayağa kaldırıp devrettiklerini ancak çiftlik haline getirildiğini ve personel sayısının 130’u aştığını kaydetti.

“Dövizle borçlanırken bana mı sordun” ifadesini katıldığı televizyon programındaki bir “memur gazeteciye” yönelik söylediğini belirten Maliye Bakanın Denktaş, tartışmanın çok şahsileştiğini ve üç saatlik programdan cımbızla o sözlerin seçilerek haber yapıldığını söyledi.

Ekonomik krizden çıkmak için papara kopsa da kendi önlemlerini almak zorunda olduklarını vurgulayan Denktaş, “İlişkilerimiz çok iyi olmasına rağmen sivil toplumdan destek göremiyorum. Cumhurbaşkanı dahil bakan ve milletvekillerinin altı ay süreyle tahsisatları kestik” dedi.

Denktaş elekterik ve kakaryakıt fiyatları ile ilgili sorulan sorulaı da yanıtladı

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER