Girne Ada Lions Kulübü’nden Dr. Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji Servisi’ne cihaz bağışı

Girne Ada Lions Kulübü’nden Dr. Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji Servisi’ne cihaz bağışı
banner83
banner80

 Girne Ada Lions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji Servisi’ne ihtiyaç duyulan oftalmoskop ve otoskop cihazlarını teslim etti.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, teslim töreninde konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ömer Gür, “Sağlıkta her geçen gün hastalıklar ve hastalar çoğalıyor. Buna paralel olarak ihtiyaçlar da artıyor. Bakanlığımız sağlık sistemini çağdaş bir seviyeye ulaştırmak için canla başla çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

Gür, sadece devletin, hükümetin ve bakanlıkların çabası ile değil, bireyler, kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin de katkıları ile sağlıklı bir ilerleme sağlanabileceğini belirtti.

Yapılan bağışın önemine işaret eden Gül, “Çocukların bizim için çok büyük önemi var. Onları ön plana almaya çalışıyoruz. Bu çerçevede, bugün Lefkoşa Hastanesi Çocuk Onkoloji servisine yapılan yardım için, Girne Ada Lions Kulübü’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Girne Ada Lions Kulübü Başkanı Perihan Tuğbay ise “Her şey çocuklarımız için sloganıyla yola çıktık. Bize katkı koyan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alev Ulubay
Alev Ulubay - 4 yıl Önce

Girne Ada Lions Kulübünün bir üyesi olmaktan herzaman gurur duydum...

SIRADAKİ HABER