Kırok, su kesintileriyle ilgili açıklama yaptı: “belediye çalışanlarımız canla başla çalışıyor”

Kırok, su kesintileriyle ilgili açıklama yaptı: “belediye çalışanlarımız canla başla çalışıyor”
banner94
banner90

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, yaşanan su kesintileriyle ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kırok, Türkiye’den temin edilen su hattında oluşan arıza nedeniyle dört gün boyunca süren su sıkıntısı oluştuğunu ifade ederek “ Tüm Kuzey sahili ile birlikte Çatalköy-Esentepe Belediye sınırları içerisinde yaşayan halkımızı da etkilemiştir” dedi.

Kırok, bazı bölgelerimizde uzun süreli kesintiler yaşandığını belirterek, “Tespit ettiğimiz bölgeleri ve yapacaklarımızı sizlerle paylaşıp bilgilendirmek istiyorum” dedi. Su kesintileri konusunda mağdur olan vatandaşlardan özür dileyen Kırok, “dün akşam geç saatlerde su depolarımıza düşmüştür. Belediye çalışanı arkadaşlarımız dün akşamdan beri sokakta oluşabilecek her türlü olumsuzluğu çözebilmek için canla başla çalışmaktadır. diyerek saat 16:00 itibari ile büyük ölçüde su evlerimize gelmeye başlamıştır” açıklamasında bulundu.

Kırok’un paylaşımı şu şekilde:

Herkese iyi pazarlar;

Türkiye’den temin edilen su hattında oluşan arıza nedeniyle dört gün boyunca süren su sıkıntısı, tüm Kuzey sahili şeridi ile birlikte Çatalköy-Esentepe Belediye sınırları içerisinde yaşayan halkımızı da etkilemiştir.

Dün akşam geç saatlerde su depolarımıza düşmeye başlamıştır. Belediye çalışanı arkadaşlarımız dün akşamdan beri sokakta oluşabilecek her türlü olumsuzluğu çözebilmek için canla başla çalışmaktadır.

banner91
Saat 16:00 itibari ile büyük ölçüde su evlerimize gelmeye başlamıştır.

Su ulaşmayan belli başlı noktalar maalesef hala daha vardır. En kısa sürede oralara da su ulaşacaktır.

Peki bu olay bize neyi gösteriyor?

Sadece Türkiye’den gelen su hattıyla bu işin olmayacağını ve yıllar içerisinde büyüyüp gelişen bölgeye hiçbir yatırım yapılmadığını, yine olası bir arızada belkide daha uzun süre susuz kalacağımızı gösteriyor.

Bu sebeple, Çatalköy-Esentepe Belediyesi olarak yarından itibaren bölgemizin çeşitli yerlerine su depoları ve yeni kuyu çalışmaları başlatacağız.

“Su kesintileri konusunda mağdur olan vatandaşlarımızdan özür diler, lütfen içinde bulunduğumuz durumu dikkate alıp arıza giderilene kadar suyu her zamankinden daha tasarruflu kullanılmasını rica ederim.

Not: Mevcut yerel kaynakların dağıtımı ile ilgili yapılan gerçek dışı yorumları üzülerek takip ediyorum. Ne köy içlerine öncelik, ne de köy dışlarına gecikmeli bir su dağıtımı yapılmamıştır.

banner69
YORUM EKLE
banner83
SIRADAKİ HABER