Şan: “Halk için bir aile ne kadar önemliyse, muhtarlarda merkezi ve yerel yönetimler için o kadar önemli ve değerlidir”

Şan: “Halk için bir aile ne kadar önemliyse, muhtarlarda merkezi ve yerel yönetimler için o kadar önemli ve değerlidir”
banner94
banner90

Maliye Bakanı Alişan Şan, Güneşköy Muhtarı Akay Darbaz’ı kabul etti.

Maliye Bakanı Alişan Şan, bu vesileyle tüm muhtarları, özverili çalışmalarında dolayı bir kez daha kutlayarak, seçilerek göreve gelen muhtarların taşıdığı sorumluluk ve önemin bilinci içerisinde olduklarını kaydetti.

Bakan Şan; “Halkları oluşturan toplumlardır. Toplumları oluşturan kalabalıklardır. Kalabalıkları oluşturan en küçük zerre ise aile’dir. Muhtarlıklarda, merkezi ve yerel yönetimlerin en küçük paydaşı ve ailesidir. Bu nedenle, halk için, toplum için bir aile ne kadar önemliyse, muhtarlarda merkezi ve yerel yönetimler için o kadar önemli ve değerlidir.

Maliye olarak imkânlar dâhilinde her zaman, her koşulda, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da muhtarlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Sayın Başbakanımız Ünal Üstel’in de bu konudaki hassasiyeti, hükümetimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir” dedi.

DARBAZ

banner91
Güneşköy Muhtarı Akay Darbaz ise yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyarette, 7-9 Ekim tarihlerinde, ‘3. Güneşköy Geleneksel Nar Panayırı’nı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Muhtar Darbaz, burada amaçlarının yerli üretimde nara gereken değerin verilmesi konusunda farkındalık yaratmak olduğunu kaydetti.

Muhtar Darbaz, bu farkındalığa katılarak destek veren Maliye Bakanı Alişan Şan’a da teşekkür etti.

ŞAN

Maliye Bakanı Alişan Şan ise, ekonomik kalkınmada milli ve yerli üretimin rolünün önemini vurgularken, özellikle pandemi koşullarında yerli üretimin öneminin çok daha fazla arttığına dikkat çekti.

Güneşköy Muhtarı Akay Darbaz ziyaret sonunda, Maliye Bakanı Alişan Şan’a günün anısına köy kadınlarının el emeği ile işlediği teşekkür plaketini takdim etti.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER