banner22

Tatar'dan DAÜ ve DAÜ Per Sen'e ziyaret

Tatar'dan DAÜ ve DAÜ Per Sen'e ziyaret
banner32

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Gazimağusa Milletvekilleri Resmiye Canaltay ve Oğuzhan Hasipoğlu ile birlikte, DAÜ PER-SEN ile DAÜ Rektörü Profesör Doktor Necdet Osam’a ayrı ayrı ziyaretlerde bulundu.

UBP’den verilen bilgiye göre, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile diğer üniversitelerin ülke için göz bebeği olduğuna dikkati çekti ve UBP’nin ülkeye turizm kadar gelir getiren, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığını tüm dünyaya gösteren üniversitelerin daha da gelişmesi, ilerlemesi için her türlü desteği vereceğini, gayreti göstereceğini söyledi.

Tatar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Personel Sendikası (DAÜ PER-SEN) ile DAÜ Rektörlüğü arasında özlük haklarına yönelik olarak yaşanan sorunların giderilmesi ve iş barışının sağlanması çağrısında bulundu.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, şunları söyledi:

“UBP, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi diye bir üniversite kurulması için yasa çıkarmaya çalışırken ‘ KKTC’de üniversite olmaz ‘ diye ret oyu verenlerle bu işler yürümez. UBP her iktidardan gittiğinde üniversitelerimiz, tüm sektörlerimiz ve halkımız sıkıntıya düşüyor. Neden? Çünkü bunların planı, projesi, icraat yapma yetileri yoktur.”

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49