Tatar'dan Kızılay'a ziyaret

Tatar'dan Kızılay'a ziyaret
banner32

Başbakan Ersin Tatar, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs çalışmalarına ülkemizde değerli katkılar koyan  Kıbrıs Türk Kızılayı ile Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Başbakan Tatar ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Kızılayın  tüm dünyada önemli kuruluş olduğunu, gerek afet ve acil durumlarda gerekse ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yardım ve bağışlarla toplumda yardımlaşmayı geliştirmek adına önemli misyonu bulunduğunun altını çizdi. Kızılay'ın gerek ülkemizde gerekse dünyada, insani yardım hizmetinde model alındığına işaret eden Başbakan Tatar, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a ülkemizde yapılan çalışmalardaki değerli işbirliği, yardım ve katkıları için teşekkür etti.

Başbakan Tatar bu çerçevede Türk Kızılayı Delegasyonu ve  Kuzey Kıbrıs Kızılay işbirliğiyle Hastanelerin acil ihtiyaç duyulan alanlarına katkılarda bulunduğunu hatırlatarak  bu süreçte bu tip yardımların çok değerli olduğunun altını çizdi.

banner69


Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Sezai Sezen de yaptığı konuşmada  Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın yeni yönetiminin yeni bir vizyonla yola çıktığını anlatarak  toplumun hassasiyetleri ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak icraat yapmaya çalıştıklarını söyledi.

 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER