TİCARET ODASI'NDAN DENKTAŞ'A ZİYARET

 YENİ HÜKÜMETTEN BEKLENTİLER DİLE GETİRİLDİMaliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede...

TİCARET ODASI'NDAN DENKTAŞ'A ZİYARET
banner83
banner80

banner69
 

YENİ HÜKÜMETTEN BEKLENTİLER DİLE GETİRİLDİ

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede yeni hükümetten beklentiler dile getirildi.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Heyet görüşmede yeni hükümetten beklentilerini dile getirdi. Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, ekonomiyi kayıt altına almanın önemini vurguladı ve bu konunun ülke ekonomisi için elzem olduğunu belirtti. İş hayatında günlük yaşamı ve istikrarı engelleyen bürokratik engeller konusu da ele alındı, gümrükteki sıkıntılar tartışıldı. Oda yetkilileri ayrıca, dövizin yükselişi noktasında hükümetin bugünden bir önlem paketi hazırlamasının elzem olduğunu da ifade ederek, “Bunun için olağanüstü bir durum planı hazırlanmasında yarar görüyoruz” dedi.

TİCARET ODASI’NDAN DENKTAŞ’A ZİYARET

DENKTAŞ İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise, Ticaret Odası’nın görüş ve önerilerini dinledi, işbirliğinin önemini vurguladı.Özellikle bürokratik engellerin aşılması için tüm paydaşların günlük yaşamda sıklıkla karşılaştığı sorunların diyalog yoluyla çözülebileceğini belirten Denktaş, bu konuda geniş kapsamlı çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Vergi sisteminin değişikliği noktasında tüm paydaşlarla görüşmelerin sürdürüldüğünü de kaydeden Denktaş, bütçenin onaylanmasının ardından vergi sisteminin değişikliği çalışmalarının başlayacağını kaydetti. Denktaş ayrıca kısa bir süre sonra devreye girecek olan e-maliye sayesinde de bürokratik engellerin aşılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER