Ülkeden polisiye haberler

Ülkeden polisiye haberler
banner80

Bostancı’da, dün Mustafa Esenyel’e ait ikametgahın mutfak kapısı açılarak içeriye girildiği ve içerisinden bir adet araç kontak anahtarı ile iki adet kapı anahtarı çalındığı tespit edildi. 
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen C.T. (E-49) tutuklandı ve tasarrufunda bulunan ev anahtarları emare olarak alındı. 
Soruşturma devam ediyor.
ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ
Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri tarafından dün ve bugün 22.00-02.00 saatleri arasında asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.  
LEFKOŞA’DA 824 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 1 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler sonucu, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 29 kişi tespit edilerek haklarında yasal işleme gidildi. 
Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ise 824 araç kontrol edildiği, suç işlediği tespit edilen 317 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildiği ve 1 aracın trafikten men edildiği bildirildi. 
GİRNE’DE 41 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ, 2 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI
Polis’ten verilen bilgiye göre, Girne’de gerçekleştirilen denetimler sonucu, alkollü içki ruhsatı olmaksızın alkollü içki satan bir restoran ve kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 45 kişi tespit edildi. Tespit edilen şahıslar hakkında yasal işleme gidildi.

banner69
Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ise 550 araç kontrol edildiği, suç işlediği tespit edilen 155 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildiği, çeşitli suçlardan dolayı 41 aracın trafikten men edildiği ve 2 araç sürücüsünün tutuklandığı bildirildi.
GÜZELYURT’TA 254 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 44 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ HAKKINDA İLERİ İŞLEME GİDİLDİ
Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimler sonucu bölgede faaliyet gösteren bahis evleri, gece kulüpleri, bar ve eğlence yerleri ile kahvehanelerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmediği kaydedildi.
Bölgede trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ise 54 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 44 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi. 
İSKELE’DE 4 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
İskele’de gerçekleştirilen denetimler sonucu kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 9 kişi tespit edilerek haklarında yasal işleme gidildi.  
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 450 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 67 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, çeşitli suçlardan dolayı 4 araç trafikten men edildi. 
ÜLKE GENELİNDE 91 KİŞİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İHLAL ETTİ
Sokağa çıkma yasağı kapsamında ise dün ve bugün ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu,  toplam 91 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, 9 iş yerinin ise kapama saatine uymayarak yasal emirlere riayet etmediği tespit edildi. 
Polis, bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldığını bildirdi.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER