ZEKİ ÇELER BAF HAVALİMANINI KULLANARAK TATİLE GİTTİ

ZEKİ ÇELER BAF HAVALİMANINI KULLANARAK TATİLE GİTTİ
banner32

Ailesi ile zaman geçirmek için yurtdışına giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, hakkında yapılan yorumlarla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Çeler açıklamasında şunları kaydetti:

"Her şeyden önce şunu söylemek lazım ki Kıbrıs Türk Halkı’nın büyük bir kısmı gibi ben de özellikle Kuzey Kıbrıs’taki uçak fiyatlarındaki fahiş fiyatlar sebebiyle çoğu zaman ekonomik olarak daha uygun olduğu için Güney Kıbrıs’taki Hava Alanlarını kullanıyorum. Bu konuda herhangi bir gizlim saklım olsa zaten sosyal medyada fotoğraf paylaşmazdım. Bu ülkenin bir Bakanı olarak bu konuda tüm halkımızın yaşadığı mağduriyeti defalarca yürütme organı olan Bakanlar Kurulu’nda da dile getirdim, birçok Bakan arkadaşım da konuya duyarlıdır ve çare bulmaya çalışmaktadır.

Ama yine hepimizin malumu olduğu üzere bu konudaki mağduriyetin kökeni aslında milli hava yolumuz olan KTHY’nin batırılması ve ülkedeki hava yolu ulaşımının neredeyse vatandaşlardan haraç alacak noktaya gelmesidir. Hükümet olarak bu konuda daha ciddi ve daha somut adımlar atmamız gerektiği açıktır, nitekim bunun için de bugüne kadar olduğu gibi kabinedeki bir bakan olarak elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bakan olmasaydım da yine aynı hava alanını kullanacaktım.

Sırf Bakan oldum diye de “dostlar alışverişte görsün” misali gidip daha pahalıya uçmam. Nasıl ki daha ekonomik olduğu için Güney Kıbrıs’tan Kuzeye geçip benzin alan Kıbrıslı Rumlar’a kendi devletleri tarafından yapılan akıldışı benzin denetimi uygulaması AB Üyesi olan Güney Kıbrıs Yönetimini komik duruma düşürmüştür, bizim de kendi insanımızdan bile bile kazıklanmasını beklememiz aynı ölçüde tuhaf bir durumdur.

Tatile gidiş sebebim uzun zamandır zaman ayıramadığım kuzenlerimle birlikte zaman geçirebilmekti. Çok önceden ayarladığımız bu tatili konu ederek beni hedef gösterecek şekilde basına yansıtan arkadaşlara teşekkür ederim. İnsanları aileleriyle birlikte hedef göstermek bugüne kadar kimseye bir şey kazandırmadı, size de kazandırmaz."

KIBRIS GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 23:20
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER