TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Ankara'da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kavlak'ın cenazesi, yarın saat 12.00'de Türk Metal Sendikası önünde yapılacak törenin ardından memleketi Kırıkkale'de toprağa verilecek

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda kaza...Bir kişi yaralandı Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda kaza...Bir kişi yaralandı

Kavlak, 8 Şubat'ta sağlık sorunları nedeniyle Türk Metal Sendikası Genel Başkanlık görevinden istifa etmiş, Sendika yönetim kurulunun ile aldığı kararla Kavlak’ın yerine Genel Başkanlık  görevine  Uysal Altundağ getirilmişti.

Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kavlak'ın vefatı ile ilgili şunları yazdı.

"Çok büyük bir dostumuzu , abimizi ailemizin bir değerini kaybettik … Türk sendikal yaşamının Duayeni Pevrul Kavlak ı dünya iyisi bu büyük değeri  Berat Kandili gecesinde yitirdik .. Mekanı cennet olsun .. Onu hep anlatacağım .. İnsan olmanın değerlerini taşıyan bu muhteşem abim kardeşim kalbimizde hep yaşayacak .

Mekanı cennet olsun… Değerli ailesine metanet ve sabırlar Türk  Metal ailesine de başsağlığı dilerim.."

Pevrul Kavlak 1962 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. Kavlak, 2002 yılında Türk Metal Sendikası Genel Sekreterliği'ne getirildi. 2009 yılında da Türk Metal Sendikası Genel Başkanı seçildi. Aynı zamanda TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Kavlak, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak'ı geçtiğimiz Aralık ayında Ankara'da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

Bizler de Kıbrıs Genç Tv ailesi olarak Pevrul Kavlak'a Allah'tan rahmet, yaslı ailesi, sevenleri ve Türk Metal Sendikası ailesine başsağlığı diliyoruz.

Editör: Burhan CANBAZ