Lefkoşa’da bir iş yerinden TL karşılığı 1 milyonun üzerinde olan miktarda dolar, euro ve sterlin çalındı. Olayla ilgili tutuklanan şahsın, ülkede izinsiz ikamet ettiği de tespit edildi.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, dün 00.15'te Lefkoşa’da Şehit Mustafa Ahmet Ruso Caddesi'ndeki bir iş yerine, pencere camı kırılarak girildi ve iş yerinden 8 bin 100 euro, 13 bin 915 ABD Doları ve 7 bin 355 sterlin nakit para çalındı.

Polis bir kişiyi tutukladı. Yapılan araştırmada tutuklanan O.M.N.'nin (E-26) ülkede yasal statüsü olmadığı halde ikamet ettiği tespit edildi. Soruşturma devam ediyor.

-Minareliköy’de 39 yaşında bir şahıs ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi

Minareliköy sakini Süleyman Serkan Gezmen (E-39), bugün 05.30 sıralarında ikametgahında ani rahatsızlık geçirdi. Gezmen, ambulansla kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Ölüm nedeni için otopsi yapılacak.

-Uyuşturucu madde yetiştiren bir kişi tutuklandı

İskele Polis Müdürlüğü ekipleri, dün öğle saatlerinde Bafra ormanlık alanda Ö.Y.'yi (E-36) dört kök Hint keneviri türü olduğuna inanılan bitkiye bakım yaparken tespit etti. Polis söz konusu şahsı tutukladı.

Bahse konu şahsın Bafra’da kaldığı evde de dört kök Hint keneviri türü olduğuna inanılan bitki, içinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve bitki bakımında kullanılan malzemeler tespit edildi.

-Girne’de uyuşturucu tasarrufu ve kumar oynatmak suçundan 7 kişi tutuklandı

Polis Girne’de dün bir ikametgahta 5 gram ağırlığında tütün ile karışık Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde yaklaşık 100 miligram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan öğütücü ve üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan, uyuşturucu içiminde kullanılan muhtelif malzemeler bulundu. İkametgahta kalan iki kişi olan M.R.(E-28) ve D.B (E-33) tutuklandı.

Söz konusu iki kişinin yetkili makamdan izinsiz ve kanunsuz olarak internet üzerinden bahis ve kumar oynattıkları da tespit edildi. Bahse konu şahısların yanında yasa dışı kumar oynatmayla bağlantısı olduğu tespit edilen 5 kişi (Y.Y.(E-30), D.W.(E-30), K.L.(E-27), T.D.(E-51) ve J.Z.(E-39) daha tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Onar, Nava ile görüştü Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Onar, Nava ile görüştü

-Gazimağusa’da uyuşturucu tasarrufundan iki kişi tutuklandı

Gazimağusa’da ise dün, 15 Ağustos Bulvarı'nda 15.00 sıralarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından bir araçta, aracın şoförü ve araçta yolcu olarak bulunan bir kişi üzerinde toplamda yaklaşık 40 gram ağırlığında, üzerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunduğu inanılan, muhtelif ebatlarda toplam 44 kağıt parçası bulundu. Araç şoförü R.T (E-39) ve araçta yolcu olarak bulunan A.T. (E-36) tutuklandı.

-Girne’de uyuşturucudan bir kişi tutuklandı

Öte yandan Girne-Alsancak Çevre Yolu'nda dün, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından durdurulan bir aracın sürücüsünün sergilediği şüphelendirici hareketler üzerine, araç sürücüsü üzerinde içerisinde tütünle karışık Hint keneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki sarma sigara tespit etti.

Araç sürücüsü (T.N.(E-40) tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-Geçiş kapısında 30 kg kuzu eti

Metehan Kara Geçiş Kapısı'nda dün, KKTC’ye giriş yapan Ş.Ö.(K-38)’nün kullanımındaki araçta Polis Ekipleri tarafından gümrüğe beyan edilmemiş 30 kilo kuzu eti tespit edildi. Araç sürücüsü aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

-Hırsızlıktan tutuklanan bir kişinin ikamet izinsiz olduğu tespit edildi

 Lefkoşa’da bir şahsa ait evde misafir olarak bulunan bir şahıs (H.B.(E-18) ikametgahtan akıllı kol saati ve başka bir eşya çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Söz konusu şahsın ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak kaldığı tespit edildi.

-Kontrollerde ikamet izinsiz 4 kişi tespit edildi

 Ülke genelinde dün polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet eden 4 kişi tespit edildi. Tutuklanan şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

-Kapatma saatine uymayan işletme hakkında yasal işlem

 Girne’deki bir barın işletmecisi aleyhine, işletme kapatma saatine uymadığı nedeniyle yasal işlem başlatıldı.

Editör: Genç Editör