Taekwondo’da uluslararası organizasyonlar başladı

Taekwondo’da uluslararası organizasyonlar başladı
banner94
banner90

Taekwondo Karate Judo Aİkido Federasyonu tarafından organize edilen 3 uluslararası organizasyon başladı.

Dün (Perşembe) başlayan 33. KKTC WTF Taekwondo Şampiyonası ile 8. World Budo Martial Arts şampiyonası gerçekleştirildi.

Bugün (Cuma) gün boyu sürecek 20. Avrasya GTF Taekwondo Şampiyonası saat 10:00’da

başlayacak.

Yarın (Cumartesi) ise GTF Renkli Kuşaklar Şampiyonası saat 10:00’da başlayacak ve gün boyu sürecek.

Organizasyonların tümü de Girne Avrasya Taekwondo Merkezi’nde yapılacak.

Müsabakalarda dereceye girecek olanlara ödülleri ise yarın saat 17:00’de

gerçekleştirilecek ödül töreninde yetkililer tarafından verilecek.

Dün gerçekleştirilen WTF Olimpik Sistem Taekwondo şampiyonası sonuçları şöyle:

WTF (54-58) ERKEK

1.Ramiz Zeker ( İRAN)

2. Wasehan Venmurnietu (ETOPYA)

3.Yakup Demisie (ETOPYA)

WTF (58-63) ERKEK

1.Muhamet Sallah (KKTC)

2.Gemechis Mestin (ETOPYA)

WTF (64-68) ERKEK

1.Nima Vahed (İRAN)

2.Mustafa Yazat (TÜRKİYE)

3.Yisak Demisie (ETOPYA)

4.Anvar Mehdi (ETOPYA)

WTF (75Kg) ERKEK

1.Serdar Çakır (KKTC)

2.Admasu Hailu Abebe (ETOP.)

3.Amaruel Tesiates (ETOP.)

WTF (50-54) ERKEK

1.Sloman Demise (ETOP.)

2.Mamo Catalatefa (ETOP.)

3.Nathale Sebsiber (ETOP.)

4.Biruk Muluyate (ETOP.)

WTF (75-85) ERKEK MÜSABAKA A.

1.Rezer Golmuhamadzade (KKTC)

2.Sanen Mehtiye (AZER.)

3.Yeneneh Cherine (ETP.)

WTF –VETERAN ERKEK (67-74) MÜSABAKA

1.Akbar Asadi (İRAN)

2.Tilahun Chane Demise (ETP)

3.Seyomun Getehun (ETP)

WTF BAYAN (50-54)

1.Cansu Keskin (KKTC)

banner91
2.Zeynep Keskin (KKTC)

WTF- VETERAN ERKEK (85-88)

1.Mesut Sahagoli (İRAN)

2.Ali Vasoughi (İRAN)

3.Alpaslan Karaot (TR)

4.Taner Aktemur (TR)

Öğleden sonra 8. World Budo Martial Arts şampiyonası’nda karate müsabakaları yapıldı.

Müsabakalar sonunda Türkiye birinci olurken KKTC ikinci oldu.

KATA ERKEKLER

1.Alexander Molodtsov (KKTC)

2.Mustafa Arıkanlı (TR)

1.Hasan Uysal (TR)

2.Artem İvanov (KKTC)

1.Mikail Khomyshin (KKTC)

2.Süleyman Sarı ( TR)

KOMİTE ERKEKLER

1.Gleb Yurchenko (KKTC)

2.Mustafa Arıkanlı (TR)

1.Hasan Uysal (TR)

2.Artem İvanov (KKTC)

1.Süleyman Sarı (TR)

2.Aziz Kamalov (KKTC)

1.Erol Efe Atlamaz (TR)

2.Davut Jorayev (KKTC)

KATA BAYANLAR

1.Kadriye Diana Çelik (KKTC)

2.Sofia Akhmotova (KKTC)

1.Alime Nur Onur (TÜRKİYE)

2.Viktoriya Alpsoran (KKTC)

1.Darya Djelaleddinoğlu (KKTC)

2.Deniz Kiraz (TÜRKİYE)

1.Alexsandra Khomyshina (KKTC)

2.İremsu Karaarslan (TÜRKİYE)

KOMİTE BAYANLAR

1.Alexsandra Khomyshine (KKTC)

2.İremsu Karaarslan (TÜRKİYE)

1.Alime Nur Onur (TC)

2.Voktoriya Alpsaran (KKTC)

1.Deniz Kiraz (TC)

2.Darya Djelaleddinoğlu (KKTC)

1.Kadriye Diana Çelik (KKTC)

2.Necla Süzer (TÜRKİYE)

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER