Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zoru Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin merhum Başbakanlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikirleri ve mücadelesi ile Türk siyasetine damga vurmuş eşsiz liderlerden olduğunu kaydetti.

Zorlu Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin merhum Başbakanlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 13. ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. 

Tatar: “3 devlet, tıpta güç birliği yapmalı ve potansiyellerini değerlendirmeli” Tatar: “3 devlet, tıpta güç birliği yapmalı ve potansiyellerini değerlendirmeli”

Töre, mesajında şunları kaydetti: “Kıbrıs Barış Harekatının mimarlarından, dönemin Türkiye Cumhuriyeti kabinesinde harekat emirini verenlerden biri olan kıymetli hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ebediyete intikalinin 13. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. 

Adada yıllarca zulüm gören, karanlık günler yaşayan ancak mücadelesini asla bırakmayan Kıbrıs Türk halkının Mutlu Barış Harekatı'nın kıymetini çok iyi bildiğini ifade eden Töre, Harekât sonrası huzur ve güven ortamı oluştuğunu belirtti.

Töre şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli Hocamız, ağır sanayi hamlesini başlatmış, fikirleri ve mücadelesi ile Türk siyasetine damga vurmuş eşsiz liderlerden birisidir.  Sayın Erbakan, Anavatanımız Türkiye'nin maddi ve manevi her alanda gelişmesine ve kalkınmasına değerli katkılarda bulunmuş ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adamış bir siyasetçi ve ilim adamı olarak daima hafızamızda yer alacaktır. Ruhu şad olsun.”

Editör: Burhan CANBAZ