KKTC Atletizm Federasyonu’nun geleneksel olarak düzediği Atatürk Yol Koşusu, bu yıl 27 Aralık Çarşamba yapılacak.

Lefkoşa’daki 8 kilometrelik koşu, 08.00’de Hamitköy Çevre Yolu’nda başlayacak.

Göğüs numaraları, yarışma günü Atatürk Stadı’nda, 07.00 – 07.30 saatleri arasında dağıtılacak. Yarış başlangıç noktasına servis ile gidilecek.

Yarışın ödül töreni Atatürk Stadı’nda saat 09.30’da gerçekleştirilecek.

27 Aralık Atatürk Yol Koşusundaki yaş kategorileri erkekler ve kadınlarda; genel klasman, 18-29, 30-39, 40-49, 50-59 ve 60 yaş üstü olarak açıklandı.

Yarışa kayıt yaptırmak isteyen sporcuların federasyonun Facebook sayfasında yayınladığı link üzerinden kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu.

-Güzelyurt

Güzelyurt Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre, Güzelyurt’taki tören saat 09.30’da Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayraklar göndere çekilecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın sonrasında sporcular belediye aracı ile başlama noktalarına götürülecek.

Koşular minik kız, minik erkek, yıldız kız, yıldız erkek, genç kız, genç erkek ve büyük erkek kategorilerinde yapılacak.

Ödül töreni her kategori bitiminden sonra Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi önünde yer alacak.

-İskele

HAKSEN: "'Göç Yasası' mağduru çalışanlar için hayat pahalılığına ek artışların devam etmesi gerekir" HAKSEN: "'Göç Yasası' mağduru çalışanlar için hayat pahalılığına ek artışların devam etmesi gerekir"

İskele Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre tören, Ecevit Meydanı’nda saat 09.00’da Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.

Daha sonra sporcular yarış başlangıç noktasına götürülecek. Ödül töreni, Atatürk Kültür Merkezi ve/veya Ecevit Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

-Lefke

Lefke Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre, Lefke Kaymakamlığı binası önünde saat 09.30’da çelenk sunulmasıyla başlayacak tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesiyle devam edecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından sporcular belediye aracı ile başlama noktalarına götürülecek.

Koşular, minik kız, minik erkek, yıldız kız, yıldız erkek, genç kız ve genç erkek kategorilerinde yapılacak.

Ödül töreni, koşuların tamamlanması sonrasında Lefke Kaymakamlığı binası önünde yer alacak.

Editör: Genç Editör