Denizbank Girne Karaoğlanoğlu’nda yaptığı açılış etkinliği ile resmen KKTC’de hizmete başladı.

2024 Mali Yılı Merkezi Devlet Bütçesi Yasa Tasarısı komiteden geçti 2024 Mali Yılı Merkezi Devlet Bütçesi Yasa Tasarısı komiteden geçti

Etkinliğe ekonomi ve enerji bakanı olgun amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Denizbank genel müdürü Hakan Ateş, Denizbank KKTC bölge sorumlusu Gaye Özçorlu, çok sayıda kurum kuruluş yöneticisi ve vatandaşlar katıldı.

İlk konuşmayı DenizBank Genel müdürü Hakan Ateş yaptı. Ateş yaptığı konuşmada KKTC‘de desteklemiş oldukları projelerden bahsetti, ve hayata geçirecekleri projeleri anlattı emekli maaşlarını Denizbank’a taşıyan vatandaşlara promosyon vereceklerini ifade etti.

Daha sonrasında ekonomi ve enerji Bakanı olgun amcaoğlu da konuşma yaptı. Amcaoğlu KKTC’nin gelişimi için önemli daha çok yatırımcı ve daha çok projeye ihtiyaç olduğunu vurguladı

Bayındırlık ve ulaştırma Bakanı Erhan arıklı da yaptığı konuşmada kendi döneminde hayata geçirdikleri en büyük proje olan Ercan havaalanının finansörü olan Denizbankın Ülkede genel merkez ve şube açmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından kurdele kesildi bankanın açılışı resmen gerçekleşti.

Kıbrıs genç TV mikrofonlarına röportaj veren ekonomi ve enerji Bakanı olgun amcaoğlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ne yapılan yatırımların önemini vurguladı.

Bayındırlık ve ulaştırma Bakanı Erhan arıklı da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nde hizmet vermeye başlayan altıncı şube bankası olan Denizbank’ın Ülkemiz için önemli olan projelere yaptığı finansal desteğin önemini ifade etti.

Açılış sonrasında Kıbrıs genç TV mikrofonlarına özel röportaj veren DenizBank Genel müdürü Hakan ateş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde daha önce yapmış oldukları finans desteklerini anlattı.

DenizBank Kıbrıs bölge sorumlusu gaye özçorlu da kurdukları güçlü ekiple Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarına kaliteli hizmet vermeye geldiklerini ifade etti.