Arıklı Mevlevi, Gayretköy ve Bostancı’yı ziyaret etti, halkla bir araya geldi

Arıklı Mevlevi, Gayretköy ve Bostancı’yı ziyaret etti, halkla bir araya geldi

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı Mevlevi, Gayretköy ve Bostancı’yı ziyaret etti, halkla bir araya geldi.

YDP’den verilen bilgiye göre, Bostancı’da konuşan Arıklı, Kıbrıs konusuna da değindi, federasyonu “biten bir masal” diye nitelendirdi. Arıklı, “Şimdi yeni bir destan yazma zamanıdır. Bu destan kendi ayakları üzerinde duran tanınmış KKTC destanıdır. Bu destanı biz yazacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, “Crans Montana'da  BM nezaretinde Rum’a tarafına bir harita verdiğini, bu haritanın açıklanmasını, kimlerin göçmen durumuna düşürüleceğini bilmek istediklerini” söyledi.

banner69
"Böyle bir harita vermek tarihi bir hatadır" diyen Arıklı, söz konusu haritada Güzelyurt da dahil 40 kadar köyün Rum Kesimi'ne teklif edildiğini öne sürdü ve “Sayın Akıncı bunu başarabilmek için sizden oy isteyecek, siz de Akıncı’ya oy vererek ona destek olacaksınız öyle mi? Bırakın buna izin vermeyi, bunu düşünmek bile akıl tutulması olur” ifadesini kullandı.

BÜYÜKYILMAZ: “KKTC’Yİ KORUMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

YDP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Komite Başkanı Turan Büyükyılmaz da konuşma yaptı. Büyükyılmaz, “Bu devleti federasyona kurban etmeyeceğiz. KKTC 7 Türk Devleti içinde en uzun ömürlü 2. Türk Devletidir. Korumak boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER