Bakanlıktan karantinada olanlar ile ilgili açıklama

Bakanlıktan karantinada olanlar ile ilgili açıklama
banner32
banner78

Sağlık Bakanlığı, Bakanlar Kurulu kararına göre 14 Mart 2020 tarihinden bu yana  evde izolasyon sürecinde bulunanlar ve bu süreyi  tamamlayanların  7 gün daha aynı koşullarda izole  kalmasının gerekli görüldüğünü açıkladı.
Bakanlık, öksürük, ateş, nefes darlığı gibi şikayeti olanların Sağlık Bakanlığı’na bağlı 1102 numaralı ihbar hattını arayarak durumlarını aktarmaları gerektiğini  ve bakanlık tarafından gerekli adımların atılacağını duyurdu.

banner69
Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yine 18 Mart 2020 Bakanlar Kurulu kararına göre otelde izolasyonda kalanlar ise 14. Günü tamamladıklarında testleri yapılacak sonuçlarının ardından ise bir gün sonra evlerine gidebileceklerdir. Ancak evlerine gittikten sonra 7 gün daha evlerinde izole edilecek ve evlerinde izolasyon kurallarına uyacaklardır. Otelden ayrılan kişiler evlerine giderken  1 kişi tarafından  alınacak ve aracın  arka koltuğunda oturarak maske ve eldiven  kullanacaktır.
Gerek evde gerekse otellerde karantina süresini dolduran vatandaşlarımızın market ve eczane amaçlı çıkışlar dahil 7 gün daha izole koşullarına uyması önemle tavsiye edilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 14:03
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER