banner22

 Elektrik Müteahhitlerinden işbirliği

 Elektrik Müteahhitlerinden işbirliği
banner32

 Elektrik Müteahhitleri Birliği, Sedat Simavi Endüstri ve Meslek Lisesi’yle Elektriksel Alan eğitim projesinde iş birliğine gidecek.
Bilik Başkanı Bora Karaçam başkanlığındaki heyet Sedat Simavi Endüstri ve Meslek Lisesini ziyaret etti. 
Elektrik Müteahhitleri Birliği’nden yapılan açıklamaya göre birlik tarafından yürütülen AB finansmanlı Elektriksel Alan isimli eğitime dayalı istihdam projesi hakkında Okul Müdürü Candan Kortay ve ekibine bilgilendirmelerde bulunuldu.
Elektriksel Alan projesinin hedef grupları arasında yer alan meslek lisesi öğrencilerinin de proje kapsamında yapılacak eğitimlere dâhil edilmesi ve sektör-okul işbirliğinin daha da geliştirilmesi konusunda görüşler paylaşıldı. 
Birlik Başkanı Karaçam, eğitime ve sektörün geleceği olarak gördükleri öğrencilere büyük önem verdiklerini vurguladığı konuşmasında piyasa ihtiyaçlarına yönelik yapılacak eğitimlerle elektrik sektöründe eksikliği hissedilen yetişmiş iş gücünün artırılması, rekabete dayalı piyasa ortamı oluşturulması ve yaşam boyu eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesinin amaçlandığı 30 aylık proje süresince elektrikle ilgili çeşitli konularda yaklaşık bin saatlik eğitimler yapılacağını kaydetti.

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51