Gazimağusa Belediyesi’nin Pertev Paşa Mahallesi’nde yaptığı parka “Hüseyin Irkad” ismi verildi

Gazimağusa Belediyesi’nin Pertev Paşa Mahallesi’nde yaptığı parka “Hüseyin Irkad” ismi verildi
banner94
banner90

Gazimağusa Belediyesi’nin müzisyen, yazar, gazeteci, spiker ve şair kimliğiyle tanınan merhum Hüseyin Irkad’ın anısına Pertev Paşa Mahallesi’nde yaptığı parka “Gazimağusa Belediyesi Hüseyin Irkad Parkı” ismi verildi.

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Süleyman Uluçay ve Hüseyin Irkad’ın ailesinin katılımıyla parka isim tabelası takıldı.

banner91
1950’den 1960 yılına kadar yayımladığı “Çocuk” isimli dergiyle ve pek çok çalışmasıyla toplumda iz bırakan Hüseyin Irkad’ın anısına park yapılması kararı geçen dönem Gazimağusa Belediyesi Meclisi'nde alınmıştı.

Merhum Hüseyin Irkad’ın eşi Aysel Irkad yaptığı konuşmada, onu en iyi anlayan ve tanıyanın kendisinin olduğunu ifade ederek “O idealist bir öğretmendi, ideal bir babaydı, eşi bulunmaz bir eşti. Ben ilkokul mezunu olduğum halde bana hem hocalık etti hem kocalık etti. O benim kalbimde gömülüdür.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay’ın başarılı çalışmalar yapacağına inanç belirten Aysel Irkad, parka eşinin ismi verildiği için teşekkür etti.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER