"PCR testlerinin ücretli olması halk sağlığı için yeni bir tehdit"

"PCR testlerinin ücretli olması halk sağlığı için yeni bir tehdit"
banner78

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Jale Refik Rogers, PCR ve antijen testlerinin Bakanlar Kurulu kararıyla ücretli hale getirilmesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki verdi.

banner69
Rogers'ın paylaşımı şu şekilde;

Covid19 vakaları ve ilgili ölümler hızla artmakta, Acil Durum hastanesi ve yoğun bakım servisi hızla dolmakta, sağlık çalışanları olayın ciddiyeti ile ilgili uyarı yapmaya ve sesini duyurmaya çalışmakta iken hükümet edenler üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Denetim ile ilgili parmağını kıpırdatmayanlar ve hayatın pandemi yokmuş gibi sürmesini teşvik edenler, şimdi de yeni aldıkları Bakanlar Kurulu kararıyla antijen ve pcr testlerini ücretli yapıyorlar. Bu ekonomik darboğazda parası olmayanın artık test de yapamayacağı bu yeni karar, halk sağlığına yeni bir tehdit oluşturacaktır. Bakanlar Kurulu kararına bakarsan sebep kamu maliyesi ama göz ardı ettikleri konu şu ki eğer ekonomi bahanesiyle bu salgını yönetmemekte ısrar ederlerse , bu kötü yönetim kapanma riskini artırarak hem sağlık hem ekonomi açısından ülke olarak hep beraber kaybetmemize sebep olacaklardır.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER