YDP: "Cumhurbaşkanı'nın sendikacıyı mahkemeye vermesi olumlu bir davranış"

YDP: "Cumhurbaşkanı'nın sendikacıyı mahkemeye vermesi olumlu bir davranış"
banner32

YDP Genel Başkan Yardımcısı Azer Özkan, “Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını kabullenemeyen belli bir kesimin hazımsızlıklarını çeşitli şekillerde ortaya koyduğunu” savunarak, “Cumhurbaşkanının, Rum lidere mektup yazan bir sendikacıyı mahkemeye vermesinin olumlu bir davranış” olduğunu savundu.

Özkan yazılı açıklamasında, bir sendikacının, Rum lider Nikos Anastasiadis’e mektup yazarak, “seçilmiş Cumhurbaşkanını şikayet etme hadsizliğinde bulunduğunu” ifade etti.

banner69
Bu şahsın daha önce de benzer söz ve davranışları olduğunu, bunu bugüne kadar geçiştiren yöneticilerin de bu şahıs kadar suçlu ve sorumlu olduğunu savunan Özkan, şunları kaydetti:

“Kendi devletine inanmayan, Kıbrıs’ın kuzeyinin işgal altında olduğunu söyleyen, seçilmiş Cumhurbaşkanına hakaret eden ve onu yabancılara gammazlayan bu şahsın yargılanması için ceza yasamızda ve Öğretmenler Yasasında yeterli maddeler mevcuttur. Eksik olan, devleti yönettiğini iddia eden kişilerin basiretsiz ve popülist yaklaşımlarıdır.

Sayın Cumhurbaşkanının bu şahsı mahkemeye vermesi olumlu bir davranıştır. Umarız ki yargımız bu konuda üzerine düşeni acil bir şekilde yerine getirir.”

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Ne büyük partiymiş bu parti yau..Belki de 15 inci genel başkan yardımcısı açıklama yapmış...Yani şakşakcı yardımcı,başka da bişey değil..Kendilerini fasulye gibi bir nimetmiş gibi göstermek için işleri güçleri martaval okumak lafazanlık etmek..Zavallılar.....

Mete
Mete - 7 ay Önce

Senin devletin TC...Temsiliyetini yaptığın da TC'nin Akp'si...Sen ne konuşuyorsun lan...İki satır yazı yazmakla,onun ötekinin borazancılığını yapmakla siyaset yaptığını zanneden,bölücülüğü şiar edinmiş sözde bir parti..Cehenneme kadar yolunuz var bee..

SIRADAKİ HABER