Global Taekwondo Federasyonu tarafından KKTC Taekwondo Karate Judo Aikido Federasyonu evsahipliğinde KKTC’de organize ettiği 2023 Avrupa ve Kıtalararası GTF Taekwondo Şampiyonası dün (Cuma) başladı.


 
KKTC şampiyonluğu şampiyon meleklere adadı
Siyah Kuşaklar müsabakalarında KKTC takım halinde birinci oldu.


KKTC sporcuları ve Federasyon başkanı Eyüp Zafer Gökbilen kazanılan şampiyonluğun 6 şubat depreminde hayatlarını kaybeden şampiyon Melekler anısına aldıklarını belirterek “Avrupa ve Kıtalararası şampiyonluk kupası şampiyon meleklerimizindir” dedi.


 
Ödülleri Başbakan tarafından verildi


Saat 10.00’da başlayan, müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen resmi açılış ve ödül töreninde Başbakan Ünal Üstel, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, GTF Dünya başkanı Linda Park ve diğer yetkililer tarafından verildi.

İngiltere finalde... İngiltere finalde...


Müsabakalarda KKTC, Türkiye, Özbekistan, Kazakistan, Güney Afrika, Bulgaristan, Rusya, Amerika, Nepal, Azerbaycan, Norveç ve İrlanda’dan 58 Kadın 82 Erkek sporcu olmak üzere 140 sporcu mücadele ediyor.
Sporcular Hyong, el Kırışı, ayak kırışı ve müsabaka olmak üzere dört farklı kategoride yarışıyorlar.
 
Dün yapılan Siyah Kuşşak Hyong, ayak kırışı el kırışı ve müsabakalarda alınan dereceler şöyle:
 
Takım Sonuçları
1-KKTC
2-rusya
3-Kazakistan
 
GTF Avrupa Kıtalararası Taekwondo Şampiyonası
 
Minik Bayan Hyong  (12 Yaş)
1.Defne Okçu (KKTC)
 
Yıldız Bayan Hyong (14-16 Yaş)
1.Vladulava Olisava (RUSYA)
2.Zehra Bilge Bayramkılıç (KKTC)
3.Rosbin Özer (KKTC)
 
Minik Erkekler Hyong (12 Yaş)
1.Kozhanov Butyklan (Kazakistan)
2.Mylond Fuller (ABD)
3.Sam Norouzi (KKTC)
3. Atlas Ersoy (KKTC)
 
Genç Bayan Hyong 2.Dan (16-18 Yaş)
1.Zeynep Keskin (KKTC)
 
Genç Erkek Hyong (12-14 Yaş)
1.Arseniv Payyolav (Rusya)
2.Stepan Pozevalkin (Rusya)
3.Şakir Atınç Yağızsoy (KKTC)
 
 
Genç Bayan Hyong (16-18 Yaş)
1.Havin Yılmaz
2.Zehra Nazağan
3.Enise Püsküllü
4.Hatice Alyanak
 
Büyük bayan hyong 3. Dan (18+ yaş)
1. Açelya Ergin (KKTC)
 
Veteron Bayan Hyong
1. Maryam Globgic (İran/KKTC)
2. Süheyla Bölükbaşı (KKTC)
 
Yıldız  Erkek  Hyong (14-16 Yaş)
1.Alex Tüysüz (KKTC)
2.Mihail Ivanov (Bulgaristan)
3.Darius Maınes (USA)
 
Veteran Bayan Hyong (4.Dan)
1.Denka Katzarska (Bulgaristan)
2.Linda Sm (Güney Afrika)
 
Golden Age Bayan Hyong
1.Elena Pakovmama (Rus/KKTC)
 
Bayan Hyong 12 Yaş
1.Theyeva Tomris (Kazakistan)
2.Bayli Cerutti (USA)
 
Genç erkek hyong 2. Grup
1.Dmitriy Varobiov (Rusya)
2.Ivan Charyshar (Rusya)
3.Arda Akın Altuntas (KKTC)
4.Yunus Emre Tomak (KKTC)
 
Genç Erkek Hyong 1.Grup (16-18 Yaş)
1.Nikita Gordoev (KKTC)
2.Tuğra Tığ (KKTC)
 
Büyük Erkek Hyong 4.Grup
1.Kemal Köslü (KKTC)
 
Büyük Erkek Hyong 3.Grup (18+1)
1.Groblev Artyam (Kazakistan)
 
Büyük Erkekler Hyong 18+
1.Kerim Karpuz(KKTC)
2.Muhammad J. Jallah(Liberya/KKTC)
3.Emil Mithav (Bulgaristan)
 
Erkek Hyong 3.Dan
1.Orhan Usta (KKTC)
 
Büyük erkekler hyong 4-5. Dan (18+ YAŞ)
1.Omar Zhurmabani (Kazakistan)
2.Reza Golahammmadede (KKTC)
3.Shankar Devshresba (Nepal)
 
Golden Age Erkek Hyong
1.Stanislav Boradazek (Bulgaristan)
2.Sergey Isholin (Rusya)
 
Golden Age Erkek Hyong 1.Grup +50 Yaş
1.Dmitry Gordeev (KKTC)
2.Şakir Yağızsoy(KKTC)
 
12-14 Yaş Bayan Müsabaka  1.Grup
1.Zehra Bilge Bayram (KKTC)
2.Enise Püsküllü (KKTC)
 
Erkek Müsabaka
1.Vladislava Olisava (Rusya)
2.Bayti Cerutti(ABD)
3.Theyova Tomiris(Kazakistan)
 
Genç Bayan Müsabaka (16-18 YAŞ)
1.Zeynep Keskin (KKTC)
2.Zehra Naz Ağan (KKTC)
3.Havin Yılmaz (KKTC)
 
Veteran Erkek Hyong
1.Serdar Çakır (KKTC)
2.Arthur Burdin (Rusya)
 
Minik Erkek Müsabaka 1.Grup 12yaş
1.Sam Norouzi
2.Atlas Ersoy
 
Minik Erkek Müsabaka 2.Grup 12 Yaş
1.Kazhanov Batyrhan (Kazakistan)
2.Şakir Yağızsoy (KKTC)
3.Myland Fuller (ABD)
 
Genç Erkek Müsabaka 2.Grup
1.Jarimov Eldor (Kazakistan)
2.Yunus Emre Tomak (KKTC)
 
Erkek Müsabaka
1.Özkay Özel Remiz
 
Yıldız Erkek Müsabaka
1.Mihail Ivanov (Bulgaristan)
2.Daius Maines (ABD)
 
Genç Erkek Müsabaka 1.Grup
1.Tuğra Tığ (KKTC)
2.Dmrity Vardoray (Rusya)
3.Nikita Gardeev (KKTC)
4.Nail Klabilulım
 
Müsabaka 12 Yaş
1.Arsenay Dovodov
2.Steporn Pozevolkin
 
69 Kg Müsabaka
1.Artion Groblev
2. Reza Golmohammadzade
 
Erkek Müsabaka
1.Mustan Torazan (Kazakistan)
2.Keamal   Kosto (KKTC)
 
Erkek Müsabaka
1.Muhammad Y.Jollah(KKTC)
2.Omar Zhumabayev
 
Kırış Müsabaka Sonuçları
(Uluslararası Kırış müsabakalarında sadece 1. Madalya verilir)
Veteran Faik Rafiev  Yumruk Kırışı
Golden Age   Yumruk Kırışı  İsmet Sağlam
Dimitri gordaev  sudo kırışı
Cansu Keskin  Toılyaçagi Kırışı
Zeynep Keskin  Yopçagi Kırışı
Orhan Usta  Yumruk Kırışı
Serdar Çakır  Sudo Kırışı

Editör: TE Bilisim