Taekwondo Judo Karate Aikido Wushu Federasyonu, Covid-19 virüsü nedeni mecburi ara verdiği yarışmaları sıkıntılı günler geçene kadar evlerinde yapma ve şampiyonalarını da Sosyal medya üzerinden devam etme kararı alarak müsabakaları gerçekleştirdi
“Evde Kal Ödülü Al Hyong Şampiyonası”
Taekwondo Karate Judo Federasyonu tarafından organize edilen ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek şampiyona, sosyal medya üzerinden yapılan ilk şampiyona oldu Şampiyonanın sloganı ise “Evde Kal Ödülü Al Hyong Şampiyonası” oldu.
Hareketler sosyal medyadan yayınlanacak
Evden sporcuların yaptıkları Hyong hareketlerini sosyal medya üzerinden 12 Nisan tarihine kadar yayınlanan ve bu görüntüleri de hakemler Master Öykü Ergin, Master Ali Uslu, Zehra Karip, Ceyda Uçaner, Pınar Akarpınar, değerlendirerek puan verdiler.
Gökbilen “amaç sporcuların motivasyonunu artırmak”
Taekwondo Judo Karate Aikido ve Wushu Federasyonu başkanı Eyüp Zafer Gökbilen yaptığı açıklamada Bu olayın dünyada bir ilk olduğunu, Diğer Federasyon ve spor branşlarınada örnek olabileceğini Korona virüsü nedeniyle evde antrenman yapan sporcuların motivasyonunu artırmak ve onlara bir hedef yaratmak amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi.
Gökbilen “bu sayede evde sıkılan sporcularımız biraz olsun motive olacaklardır” dedi.
Bekleninin çok üzerinde olan bu yarışmanın ikincisinin 15 Nisan /23 nisan arasında 23 Nisan Egemenlik Müsabakası olacağını yarışmanın 23 Nisan akşamı sonuçlanacağını bildirdi
“Evde Kal Ödülü Al Hyong Şampiyonası sonuçları”
BAYANLAR HYONG
MİNİK BAYAN HYONG
1.Kategori: 1.Su Ayza Şahin
YILDIZ BAYAN
1.Kategori: 1.Eylem Kayar
GENÇ BAYAN
1.Kategori: 1.Zeynep Keskin
2.Kategori: 1.Açelya Ergin
BÜYÜK BAYAN
1.Kategori: 1.Özlem Tomak
VETERAN BAYAN
1.Kategori: 1.Tuğba Aközlüer
2.Kategori: 1.Ana Tüysuz
GOLDEN AGE BAYAN
1.Kategori: 1.Elena Pakhomova
VETERAN ERKEK HYONG
1.Kategori: 1.Serdar Çakır
ERKEKLER HYONG
MİNİK ERKEK HYONG
1.Kategori: 1.Utku Sadulla
2.Kategori: 1.Yaman D. Durmaz
3.Kategori: 1.Şakir A. Yağızsoy
YILDIZ ERKEK HYONG
1.Kategori: 1.Kerim Karpuz
2.Kategori: 1.Arda Aslan Öztürk
3.Kategori: 1.Tuğra Tığ
4.Kategori: 1.Alexandra Iona Hoanca
GENÇ ERKEK HYONG
1.Kategori: 1.Yunus E. Tomak
2.Kategori: 1.Nikita Gordeev
BÜYÜK ERKEK HYONG
1.Kategori: 1.Kemal Köstü
GOLDEN AGE HYONG
1.Kategori: 1.Şakir Yağızsoy