Sosyal Hizmetler Dairesi: “Çocuk dilenciliğinin önüne geçilmesi için dairemiz gerekeni yapacak” Sosyal Hizmetler Dairesi: “Çocuk dilenciliğinin önüne geçilmesi için dairemiz gerekeni yapacak”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay Maliye Bakanlığı’na yapmış oldukları başvuruya dün itibariyle resmi yanıt aldıklarını ve Maliye Bakanlığı Gelir ve Vergi Dairesi’nin başvuruyu ihbar kabul ederek Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı hakkında vergi incelemesi başlattığını kendilerine bildirdiğini açıkladı.

Özersay yaptığı açıklamada, “Hatırlanacağı üzere yaklaşık üç hafta önce sayın Arıklı’nın servetinin kaynağı olarak gösterdiği şirketler ve diğer gelirleri bağlamında devlete vergi verip vermediği hakkında Maliye Bakanlığı’na sorular sormuş ve sayın Arıklı’nın açıklamasında söylediği şekilde bir gelir söz konusuysa bu gelirlere dair ne kadar vergi verdiğini sorgulamıştık. Başvurumuzda ayrıca geriye doğru yedi yıl içerisinde bir vergi incelemesi yapılması talebinde de bulunmuştuk. Tarafımıza gönderilen resmi yazıda vergi incelemesi yapıldığı bilgisi verilmektedir. Bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Memleketin düzlüğe çıkabilmesi ancak ve ancak temiz ve dürüst siyasetle mümkündür” diyen Özersay, “Bunun için de görevde bulunan herkesin mal varlığının, servetinin kaynağını hiç çekinmeden şeffaf şekilde izah edebiliyor konumda olmalıdır. Özellikle Bakanlık ve benzeri görevlere geldikten sonra ani bazı zenginleşmeler olduysa, servetinde, mal varlığında artış olduysa kamuoyunu da ikna edebilecek makul açıklamalar yapılması bir ihtiyaçtır” dedi.

Devlet kademelerinde bulunanların güven verecek şekilde mal beyanında bulunmaları gerektiğine işaret eden Özersay, “Biz Halkın Partisi olarak bu konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Genç Editör