“EN BÜYÜK HAYALİM DÜNYACA TANINMIŞ OLMAK”

“EN BÜYÜK HAYALİM DÜNYACA TANINMIŞ OLMAK”
banner32

Muazzez Gazihan KATİPOĞLU (KIBRIS GENÇ TV ÖZEL)

Kiteboard sporuna 9 yaşında başlayarak kısa sürede büyük bir başarı elde eden Yücel Paralik, 2015 yılında ülkemizde bu spora dörtt elle sarılan Reşat Karagözlü sayesinde tanıştı.

Paralik, bu branşın Türkiye’de, dünyada hızla gelişen bir spor dalı olduğunu ve ülkemizde de son zamanlarda geliştiğini söyledi.

2017 yılında kış sezonunda, Boracay adasında antrenörü Taner Aykurt ile çalışmaya başlayan Paralik, dünyca ünlü F-onekites markası sponsoru oldu.

2018 yaz ayında ise Türkiye Akyaka’da antremanlarıma devam ettiğini söyleyen sporcu, Eylül ayında yine Akyaka’da yapılan Türkiye 18 yaş altı Kiteboard freestyle dalında 2. lik alarak, ilk yarışmada derece almaya hak kazandı.

Öğrenme aşaması biraz yorucu olsa da yeterli seviyeye ulaşınca doğru teknikle kesinlikle fiziksel olmayan bir spor olduğunu aktaran Paralik, en büyük hayalinin ise tanıştıktan sonra hayatına yön veren bu sporda kendisini geliştirerek dünyaca tanınmış olmak.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 19:45
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep Salimer
Zeynep Salimer - 2 yıl Önce

Öncelikle çocuğumuzu gönülden tebrik eder başarılarını devamını temenni ederim. Ayrıca ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden ve önemli derecelerle adımızı duyuran böyle gençlerin devletçe de desteklenmesini umut ederim. Maddi açıdan büyük fedekarlık isteyen bu tip spor dallarında devletin de sporcunun ve başarının destekçisi olması gerektiğine inanıyorum.

SIRADAKİ HABER