Hakem heyeti TFF Kış Semineri'ne katıldı

Hakem heyeti TFF Kış Semineri'ne katıldı
banner32
banner78

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 3-11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak Merkez Hakem Kurulu Kış Seminerleri’ne KTFF MHK Başkanı Sadık Özbilgehan, EPAK Başkanı Derviş Atakan, Üst Klasman Hakem Utku Hamamcıoğlu ve A Klasman Hakem Emre Öztaşlı da katıldı.

Temaslarda bulunuldu

Heyetimiz TFF MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, MHK Yönetim Kurulu üyesi Kadir Tozlu ve üst düzey yöneticilerle de görüşme gerçekleştirerek bilgi alışverişinde bulundu.

İtalya MHK Başkanı Nicola Rizzoli eğitim verdi

banner69
Seminer kapsamında İtalya MHK Başkanı ve UEFA Eğitimcisi Nicola Rizzoli, UEFA Hakem Eğitimcisi Danimarkalı Jorn West Larsen, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Portekizli Bertino Miranda eğitimler veriyor.

3 Ocak Perşembe günü otele girişlerin yapıldığı seminerde program, 4 Ocak Cuma günü hakem ve yardımcı hakemlere uygulanan FIFA Atletik Test ile başladı. Atletik teste katılan bütün hakem ve yardımcı hakemler testi başarı ile tamamladı.4 Ocak Cuma akşamı ise Oyun Kuralları ve VAR Protokolünü içeren iki ayrı sınav yapıldı. TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu'nun yaptığı seminerin açılış konuşması sonrası, MHK üyesi ve VAR Koordinatörü Murat Ilgaz VAR Hatırlatmalarını hakemlere aktardı.

Öğleden sonra yapılan oturumlarda İtalya MHK Başkanı ve UEFA Eğitimcisi Nicola Rizzoli ve UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Bertino Miranda eğitimler verdi. Seminerin son oturumunda ise, Fiziksel Gelişim Uzmanı Prof.Dr.Ali Kızılet, Fiziksel Gelişim Uzman Yardımcısı Doç.Dr.Tuba Kızılet Bozdoğan ve ekibi hakemlere, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Bertino Miranda ise yardımcı hakemlere saha çalışması uyguladı.

TFF MHK Başkanı sunum yaptı

Seminerin ikinci gününde, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu "Elle Oynamalar ile Ellerin ve Kolların Kural Dışı Kullanımı" konularında eğitim verdi. Uzman Psikolog İbrahim Eke "İlişkiler: Yönetebilme Sanatı" konusunda hakemlere bir sunum yaptı.

UEFA Eğitimcisi Jorn West Larsen ile MHK üyesi ve VAR Koordinatörü Murat Ilgaz "Bariz Gol Şansının Engellenmesi, Umut Vaad Eden Atağın Engellenmesi, Ceza Alanı Kararları, Mücadeleler" konularında hakem ve yardımcı hakemlere eğitim verdi.

Teorik eğitimlerin ardından Fiziksel Gelişim Uzmanı Prof.Dr.Ali Kızılet, Fiziksel Gelişim Uzman Yardımcısı Doç.Dr.Tuba Kızılet Bozdoğan ve ekibi hakem ve yardımcı hakemlere saha çalışması uygulayacak.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER