Gazimağusa’da faaliyet gösteren Yenişehir Spor Kulübü yöneticileri, Maliye Bakanı Alişan Şan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Maliye Bakanlığı Müdürü Yusuf Ersoy’da hazır bulundu.

Maliye Bakanlığından verilen bilgiye göre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Maliye Bakanı Alişan Şan, sporun gençler için önemine değindi.

Maliye Bakanı Şan, ülkedeki spor kulüplerinin, çeşitli branşlarda faaliyet göstererek, çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan koruduğunu, bu anlamda toplumsal sorumlulukla hareket ettiklerini belirterek, spor kulüpleri için sürdürülebilir ekonomik yapının önemine değindi.

Şan, daha iyi şartlarda sportif faaliyetlerini sürdürmeleri için kulüplere, spora ve sporculara her zaman destek verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yenişehir Spor Kulübü yöneticilerine, en az birkaç branşa yönelerek, her çocuğa ve gence yeteneklerine göre fırsat eşitliği sağlamak gerektiği tavsiyesinde de bulunan Şan, “Hepimizin ortak amacı çocuklarımız. Onları her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sevgi dolu yaşanabilir bir dünya bırakmak. Sağlıklı bir nesil için, tüm çocuklarımızı, gençlerimizi spora, sanata yönlendirmek. Bu hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur” dedi.

Alsancak ve ASB galip Alsancak ve ASB galip

-Ermes

Yenişehir Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ermes de konuşmasında, yaptıkları nezaket ziyaretiyle Maliye Bakanı Alişan Şan’a, kulübün çalışma faaliyetlerini, talep ve beklentilerini iletti ve Bakan Şan’a spora verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Görüşme sonunda Yenişehir Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ermes, Maliye Bakanı Alişan Şan’a, spora ve sporcuya yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim etti.

Editör: TE Bilisim