Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü (UNFICYP), Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından halen bulunamayan Kıbrıslı Türklere ilişkin mesaj yayımladı.

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler, bu zorlu süreçte Kıbrıslı Türklerle dayanışma içerisinde olduğunu bildirerek, halen kayıp olan Kıbrıslı Türklerin sağ salim dönmesini ümit ettiklerini kaydetti.

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, kalbi ve düşüncelerinin Türkiye’de yıkıcı depremlerin ardından kaybolan 31 Kıbrıslı Türk öğrenci, öğretmen ve velilerin aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte olduğunu kaydetti.

Birleşmiş Milletler, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Alkollü içki tesiri altındayken kaza yapan Ahmet Keskin tutuklandı Alkollü içki tesiri altındayken kaza yapan Ahmet Keskin tutuklandı

“Halen kayıp olan Kıbrıslı Türklerin sağ salim dönmelerini ümit ediyor, dua ediyoruz. Hayatını kaybeden kişilere başsağlığı diliyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.”

BM Barış Gücü, Türkiye ve Suriye'de meydana gelen yıkıcı depremlerden duyduğu derin üzüntüyü de ifade ederek, acil durum müdahale çabalarına destek vermeye hazır olduklarını vurguladı.