BKP'den kınama

BKP'den kınama
banner32
banner78

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Merkez Yürütme Kurulu, İsrail’in, Filistin halkına karşı sürdürdüğü saldırıları kınadı.

BKP Merkez Yürütme Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in doğu Kudüs’te işgal altında tuttuğu bölgede, Müslüman ve Hristiyanların ibadetlerini engellediği, Doğu Kudüs’ün tarihi Seyh Jarrah bölgesinde ikamet eden Filistinlileri evlerinden kovarak, yerlerine Yahudi yerleşimcileri yerleştirmeye çalıştığı ve Filistin halkına karşı çağdışı provokasyonlar uyguladığı belirtildi.

banner69
Açıklamada, “İsrail yönetimi, geçmişte Hitlerin, Yahudi halkına karşı yürüttüğü soykırım politikalarını Filistin halkına karşı uygulamaktadır” denildi.

“BKP, Filistin’in işgali ve kolonizasyon politikalarını tümden ret etmekte ve Filistin halkının yanında durmaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, emperyalist ülkelerin, faille mağduru eşitleyen davranışlarının utanç verici olduğu ifade edildi.

BKP’nin, Filistin halkıyla tam dayanışma içinde olduğu belirtilen açıklamada, İsrail, sivilleri katleden saldırılarını durdurmaya ve 1967 tarihli sınırlar çerçevesinde Filistin devletini tanımaya çağrıldı.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zilha musa
Zilha musa - 1 ay Önce

Sizin istediğiniz allah korusun gerçek olursa. Rumlar Türkler daha beter yapaca ve dünya şimdiki gibi seyir edecek.

Murat İsmail
Murat İsmail - 1 ay Önce

Cyprus Mail de Israil be filistin için yazılarda bile yorum yaparlar türkleri çekiştirirler ve kötülerler. Rum hiç değişmez.

SIRADAKİ HABER