“EKONOMİK KRİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR, HAYAT GİDEREK ÇEKİLMEZ OLDU, ÖZELLİKLE EMEKÇİLER KRİZ KARŞISINDA EZİLİYOR”

 “EKONOMİK KRİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR, HAYAT GİDEREK ÇEKİLMEZ OLDU, ÖZELLİKLE EMEKÇİLER KRİZ KARŞISINDA EZİLİYOR”
banner32

 Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ekonomik krizin artarak devam ettiğini, hayatın giderek çekilmez olduğunu ve özellikle emekçilerin kriz karşısında ezildiğini vurguladı.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yazılı açıklamasında, “ Kapitalizmin ve kötü yönetimin yarattığı krizin bedelini halka ödetmek insafsızlıktır” dedi.

banner69
Yaşananların esas sorumlusunun, uyguladığı yanlış politikalarla borca dayalı büyüme hedefini koyan, tüm dünya ile kavga eden, yayılmacı ve işgalci bir dış politika izleyen AKP hükümet olduğunu savunan İzcan,  böyle devam ettiği sürece TL’deki erimenin artarak süreceğini ifade etti. İzcan, “Esas yapılması gerekenin TC boyunduruğundan kurtulmak” dedi.

“Aynı gemideyiz” söylemleriyle bir yere varmanın mümkün olmadığını dile getiren İzcan, emekçilerle sermaye ve elit sınıfın aynı gemide olamayacağını, toplumun önemli bir kısmının krizde hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen ağır şekilde bedel ödediğini belirterek, “hükümetin halkı kandırdığını” iddia etti ve bundan  vazgeçmesini istedi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER