Erhürman: Yeterince sorun yokmuş gibi "hükumet" sorun ithal etti

Erhürman: Yeterince sorun yokmuş gibi "hükumet" sorun ithal etti
banner94
banner90

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Türkçe ders kitaplarında yapılan değişikliğe tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Erhürman, “Bu ülkenin çocuklarına ne öğretileceğine bu ülkede yaşayanlar, bu ülkenin uzmanları ve kurumları karar verir. Şimdi ders kitapları aracılığıyla yeni ve gereksiz bir tartışmanın kapıları aralandı. Sanki bu halkın yeterince sorunu yokmuş gibi 'hükumet' sorun ithal etti” ifadelerini kullandı.

İlkokul 2’nci ve 4’üncü sınıf çocuklara okutulacak ders kitaplarında, kitap yazarlarının onayı olmadan değişikliğe gidilerek dini sembollerin öne çıkarılmasının ardından tepkiler artarak büyüyor.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ders kitaplarındaki değişiklikle yeni bir tartışmanın kapılarının aralandığını belirtti.

Tufan Erhürman, halkın yeterince sorunu olduğunu ancak hükümetin sorun ‘ithal’ ettiğini savunarak, doğan sorunla birlikte halkı bir kez daha bölmeye, parçalamaya kalkıştığını savundu.

banner91
Erhürman’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Türkiye'de başörtüsü ile ilgili tartışmaların yaşandığı yıllarda oradaydım. Nasıl gergin bir ortam olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Bizim ülkemizde ise bu konu hemen hemen hiç mesele olmadı.

Bilmesi gereken herkes bilsin ki bu ülkede başörtüsü ile ilgili bir sorun yok ve bu ülkenin çocuklarına ne öğretileceğine bu ülkede yaşayanlar, bu ülkenin uzmanları ve kurumları karar verir.

Şimdi ders kitapları aracılığıyla yeni ve gereksiz bir tartışmanın kapıları aralandı. Sanki bu halkın yeterince sorunu yokmuş gibi "hükumet" sorun ithal etti. Bu sorun aracılığıyla da zaten sorunlardan bunalmış olan halkı bir kez daha bölmeye, parçalamaya kalktı! 

Ülkeyi yönetmek gibi bir gaileniz yok. Sayenizde sorunlar her gün çığ gibi büyüyor. Bari yeni sorunlar yaratmaktan vazgeçin. Bu halkın sizden başka bir beklentisi kalmadı!”

banner79
YORUM EKLE
banner83
SIRADAKİ HABER