Girne Belediyesi’nden gençlere yönelik çalışma

Girne Belediyesi’nden gençlere yönelik çalışma
banner32

 

Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi, gençlere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları kapsamında,  Girne bölgesindeki ortaokul ve lise öğrencileri için bir program hazırladı.

Girne Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, çalışmalar  ilk etapta 4-11 Mart  tarihleri arasında Anafartalar Lisesi ve 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde  gerçekleştirilecek.

Program kapsamında; “Gençlik söyleşileri”, “Sağlıklı beslenme ve yeme bozuklukları”  ve “Yaşamda teknolojinin yeri ve etkileri” konularında çalışmalar yapılacak.

GENÇLERİ İLGİLENDİREN KONULAR ELE ALINACAK

Psikolog  Ayla Kahraman tarafından gerçekleştirilecek gençlik söyleşisinde; başarının önemi, hedef belirleme, sorun çözme, gençliğin kendini ve çevresini anlama, arkadaş ve aile ile iletişim ve genci tehdit eden durumlarla mücadele konuları ele alınacak.

Diyetisyen Asena Mertdağ tarafından ise, sağlıklı beslenme ve yeme bozuklukları ile ilgili bilgiler verilecek.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Uzmanı Hasan Özdal ile Yakın Doğu İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölüm Başkanı Uzmanı Çigdem Alasya da, yaşamda teknolojinin yeri ve etkilerini aktaracak.

GÜNGÖRDÜ: ÇALIŞMALAR GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili açıklamasında, gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için eğitim ve farkındalık çalışmalarının son derece önemli olduğunu kaydetti.

Nidai Güngördü, gençlerin yaşam kalitesini artıracak çalışmaların uzman kişiler tarafından belirlendiğini belirterek, programın ülkenin yetiştirdiği uzmanlar tarafından gerçekleştirileceğini ifade etti.

(TAK)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER