KKTC'de 3 yeni pozitif vaka daha

KKTC'de 3 yeni pozitif vaka daha

Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede korona virüs ile ilgili bugünkü rakamları açıkladı.

Bakan Pilli, bugün 459 test yapıldığını ve testler sonucunda 3 yeni pozitif vakaya rastlandığını duyurdu. Böylelikle ülkedeki toplam pozitif vaka sayısı 108 oldu.

banner69
Pilli, pozitif vakaların biri Sedat Simavi’de maske yapan öğretmenlerden bir tanesi olduğunu, diğerinin ayakta tanıda çalışan bir hemşire olduğunu aynı zamanda karantina otellerinde de hizmet verdiğini, üçüncü kişinin ise Türkiye’den 5 Mart’ta KKTC’ye gelen bir kişi olduğunu ifade etti.

Bakan Pilli, bugüne kadar 5555 test yapıldığını, 81 kişinin taburcu edildiğini ve yoğun bakımda olan hasta olmadığını belirtti.

Tedavisi devam eden sayısı ise 23.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 19:11
banner79
YORUM EKLE
YORUMLAR
Daha Sıkı Denetim!
Daha Sıkı Denetim! - 1 yıl Önce

Be gardaş anlamazsınız be ama daha..Yollar sokaklar insan dolu,elele tutuşanlarmı istersin,omuz omuza yürüyenlermi istersin vs vs,arayan soran yok..Marketler başıboş gidiyor hijyen kurallarına çoğu uymuyor+market çalışanlarının bir kısmı maske takıyor geriye kalan takmıyor..Bazılarında sıcaklık ölçümü yapılıyor diğerlerinde yapılmıyor yani kısacası bir keşmekeşdir de gidiyor..Nasıl denetim bu denetim..Hükümetin başı ipin ucunu kaçırdı..İşi gücü Akıncı'ya sataşmak,laf atmak..Lanet olsun yüzüne gözüne,yatar Akıncı kalkar gene Akıncı!Toplanırsınız toplanırsınız bir hava kestiğiniz yok..Resmen bir komedidir da gidiyor..Allah yardımcımız olsun....

SIRADAKİ HABER