KTMMOB'DEN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI

  "1 MAYIS RUHUNA UYGUN OLMAYAN UYGULAMALARIN VAR OLDUĞU ÜLKELERDE TOPLU GÖÇLER YAŞANMAKTADIR”  Kıbrıs Türk...

KTMMOB'DEN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI
banner83
banner80

 

 "1 MAYIS RUHUNA UYGUN OLMAYAN UYGULAMALARIN VAR OLDUĞU ÜLKELERDE TOPLU GÖÇLER YAŞANMAKTADIR” 

 Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (KTMMOB), 1 Mayıs ruhuna uygun olmayan uygulamaların, gelir dağılımında bozulmalara ve başka ülkelere toplu göçler yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

KTMMOB Genel Başkanı Seran Aysal, 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda, 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliklerinde hedefin ortak olduğunu, “8 saatten fazla çalıştırılan insan, yaşayacağı fiziksel ve ruhsal yıpranma nedeniyle daha fazla ücret talep etme hakkına sahiptir ve kendi arzusu olmadan çalıştırılamaz” prensibinin dünya barışı için gerekli olduğunu kaydetti.

banner69

Aysal, “1 Mayıs’ın ruhuna uygun olmayan uygulamaların var olduğu ülkelerde yaşanan toplumsal bulanımlar neticesinde, gelir dağılımında bozulmalar meydana gelmekte ve başka ülkelere toplu göçler yaşanmaktadır” dedi.

1 Mayıs ruhu ve prensibinin evrensel bir hak olarak kabul edildiğini belirten Aysal, “Dünyanın en liberal ekonomilerinde dahi kuvvetli biçimde savunulmakta ve uygulanmaktadır” ifadesine yer verdi.

KTMMOB olarak, tüm emekçilerin haklarını savunan bir kurum olduklarını kaydeden Aysal, “İnsan onuruna yakışır çalışma koşullarının sağlandığı bir gelecek dileğiyle 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER