Manavoğlu : "Devlet ciddi paralar ödüyor"

Manavoğlu : "Devlet ciddi paralar ödüyor"
banner32

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda güncel konuşmalarda eğitim, narenciye, devlet arazi ve binalarının kiralanması, turizm, siyasi gelişmeler ve elektrik konusu ele alındı.

İlk güncel konuşmayı yapan HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu “Devlete Ait Arazi ve Binaların Kiralanması”nı irdeledi.

Sayıştay’ın bugünlerde devlet arazilerine ilgili bir rapor hazırladığına işaret eden Manavoğlu, kaynakların verimli değerlendirilmesinin yıllarca düşünülemediğini söyledi. Manavoğlu, devlete ait malların ihmal içinde yönetildiğini, sahip olunan kaynakların doğru değerlendirilmediğini ve bundan böyle emsallerinin değeriyle kiralanmasının önemine değindi.

Ana caddeler ve değerli bölgelerdeki menkullerin STÖ, parti ve derneklere düşük fiyatlarla kiralanmaması gerektiğini dile getiren Manavoğlu, son zamanlarda Dome Otel ile birlikte Vakıfların İdaresi’nin icraatlarının da gündeme geldiğini kaydetti.

Manavoğlu, devletin yüksek paralarla bakanlık veya kurumlara bina sağlamak için özel kişilere ciddi paralar ödediğini, bunun önüne geçmesi için Vakıflar İdaresi’nden kiralama yapılabileceğini söyledi.

banner56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER