Dev-İş ve PEO ortak açıklama yaptı Dev-İş ve PEO ortak açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Sadık Gardiyanoğlu,  Özel Eğitim Vakfı'nı (ÖZEV) ziyaret ederek, vakıf çalışanları ve öğrenciler ile görüştü.
ÖZEV Başkanı Ersin Gözay ile birlikte kurumu gezen Gardiyanoğlu, vakfın çalışmaları hakkında bilgi alarak öğrenciler ile sohbet etti. Bakan Gardiyanoğlu’na ziyaretinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Serkan İlseven ile Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Alev Ecevit de eşlik etti. 
Vakfı ilk kez ziyaret ettiğini belirten Bakan Gardiyanoğlu, sosyal devlet anlayışıyla, özel gereksinimli bireylere destek olacak projelere katkı koymaya her zaman hazır olduklarını belirterek, farklı gelişen bireylerin içinde bulunduğu koşulların iyileştirilmesi için iş birliğine  her zaman açık olduğunu ifade etti.
ÖZEV tarafından hazırlanan 7/24 hizmet esaslı “Yaşam Destek Merkezi Projesi”nin hayata kazandırılmasının önemine işaret eden Gardiyanoğlu,  Sosyal Hizmetler Dairesi ile hayata geçirilecek projelerle,  özel gereksinimli bireylere sağlanan bakım desteğinin doğru ekip, bilgi ve tecrübe paylaşımı  ile daha da ileriye taşınabileceğini söyledi.
 Bakanlığı süresince vakıfa devam eden farklı gelişen bireylere destek olunması için elinden gelen gayreti  göstereceğini vurgulayan Gardiyanoğlu, ÖZEV’in geliştirilmesine katkı koyan herkese de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Bakan Gardiyanoğlu’na ÖZEV'de eğitim gören çocuklar tarafından yapılan el işi hediye edildi.

Editör: Burhan CANBAZ