ATAOĞLU

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Ataoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli kilometre taşlarından biridir. Ulu önder Atatürk, gençlere olan güveni ve inancıyla bizlere büyük bir miras bırakmıştır. Bizler de bu mirası yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kararlılıkla çalışıyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak, gençlerimize daha iyi bir gelecek için eğitim, kültür ve spor alanlarında desteklenmesi ve teşvik edilmesi için çaba gösteriyoruz. Gençlerimiz, ülkemizin en büyük zenginliğidir ve onların geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu özel günde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun mücadele arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu vesileyle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, gençlerimize başarılar ve mutluluklar dilerim.”

TAÇOY

Ulusal Birlik Partisi (UBP)Milletvekili Hasan Taçoy, yayımladığı mesajında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Mesajında, “Geçmişte atalarının yaptığı gibi gençlerimiz de kendilerine yakışan onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaklardır” ifadelerini kullanan Taçoy şunları kaydetti:

“19 Mayıs sadece çağdaş Türk Devleti’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün değil, aynı zamanda bir milletin esaretten kurtuluşunun başlangıç noktasıdır.

Her zaman insanına güvenmiş, özellikle de gençlere duyduğu sonsuz güven ile geleceği onlara emanet etmiş olan Ulu Önder Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanete her zaman sahip çıkacağız.

19 Mayıs 1919’un yıldönümünde, tüm Türk Milleti’nin bu anlamlı gününü en derin duygularımla kutlarken, Atatürk’ün bu günü bayram olarak hediye ettiği gençlerimize de onlara olan güvenimi yürekten bir şekilde ifade etmek isterim.

Gençlerimizin ülkelerine, bayraklarına, egemenlik ve hürriyetlerine sımsıkı bağlı kalarak milli ve manevi tüm değerlerimizin ilelebet yaşaması için gereken her türlü çabayı ve fedakarlığı göstereceklerine olan inancım tamdır. “ 

BEROVA

Maliye Bakanı Özdemir Berova, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçen yıl  şubat ayında meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden çocukları  da unutmayan Bakan Berova, Şampiyon Melekler’ i  özlem, rahmet ve saygıyla andı.

Berova mesajında şunları kaydetti;:

“19 Mayıs 1919, Türk milletinin, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği, destansı bir uyanışın tarihidir.

105 yıl önce bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Samsun’a çıkarak milli mücadele ateşini yakmış, bu eşsiz mücadele, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu şanlı tarihi, Türk gençliğine ‘bayram’ olarak armağan etmiştir.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TMT mücahidi, gazi ve şehit yakınlarını ziyaret etti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TMT mücahidi, gazi ve şehit yakınlarını ziyaret etti

Tarihini bilen, değerlerine, kültürüne sahip çıkan, varoluş mücadelesini nesilden nesle aktarmayı başaran Türk milleti olarak, genç nesillerimize, dünya ile rekabet edebilecek eğitim, donanım, bilgi ve birikime sahip olabilmeleri için tüm imkânları seferber etmek bizlerin görevidir. Çünkü Türk gençliği umudumuz, Türk gençliği geleceğimizin teminatıdır.

Sevgili Gençler!

Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları  vatan toprakları, sizlere emanettir. Bu değerli emaneti sonsuza kadar koruyacağınıza yürekten inanıyorum.

Destansı bir uyanışın 105. yıl dönümde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçen yıl  şubat ayında meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden Şampiyon Meleklerimizi özlem, rahmet ve saygıyla anıyor, böylesi anlamlı bir günde başta gençlerimiz olmak üzere, tüm  milletimizin bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk  Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında, “Atatürk'ün bizlere bıraktığı mirası en iyi şekilde koruyarak, gençlerimize daha güzel bir gelecek sunma sorumluluğumuzu unutmamalıyız” dedi.

 Özçınar gün dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

 “Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlatması, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin mihenk taşlarından biridir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcını simgeleyen ve gençlerimize olan güvenin vurgulandığı önemli bir bayramdır.

Atatürk'ün gençlere olan inanç ve güvenini hatırlatan bu özel günün 105. yıl dönümünde yine büyük bir gurur yaşıyoruz.

Gençlik, bir milletin en dinamik ve yenilikçi kesimidir. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, Atatürk'ün bizlere bıraktığı mirası en iyi şekilde koruyarak, gençlerimize daha güzel bir gelecek sunma sorumluluğumuzu unutmamalıyız.

Bu vesileyle, Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazileri rahmet ve minnetle anıyorum”  

Editör: Burhan CANBAZ