Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı'nın girişimi ile ana arterlerdeki aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımı için çalışma başlatıldı.

Başbakan Üstel, UBP’de halkla bayramlaştı Başbakan Üstel, UBP’de halkla bayramlaştı

Bu amaçla Karayolları Dairesi ile tüm belediyeler, ana arterlerdeki mevcut yol aydınlatma sistemlerinin tamiri için iş birliği yapacak.

Lefkoşa Belediyesi ve Gönyeli-Alayköy Belediyesi ile başlayan çalışmalar, tüm ülkeye yayılacak ve ana arterlerin, özellikle kavşakların geceleri aydınlanması sağlanacak.

Karayolları Dairesi Müdürü Dürdane Abi Acı, Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu ile birlikte dün, Lefkoşa-Güzelyurt ana yolunun Gönyeli ile Yılmazköy arasındaki bölümünde başlatılan bakım onarım çalışmalarını yerinde denetledi.

-Daire malzeme, belediyeler araç ve personel sağlayacak

Konuyla ilgili açıklama yapan Dürdane Abi Acı, belediyeler ile birlikte yapılacak iş birliği çerçevesinde dairenin malzeme sağlayacağını, belediyelerin ise araç ve personel tedarik edeceğini belirtti.

Çalışmaların gelecek hafta Gazimağusa Belediyesi ile devam edeceğini ifade eden Acı, "Yol güvenliğini artırmak için başlayan ve sadece ana arterleri kapsayacak olan çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

Editör: Burhan CANBAZ