MAVROYANNİS'TEN DEĞERLENDİRME

“TAM ANLAMIYLA UZATMALARI OYNUYORUZ”Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis, Kıbrıs sorununda kelimenin tam anlamıyla uzatmaların oynanmakta olduğunu...

MAVROYANNİS'TEN DEĞERLENDİRME
banner32

“TAM ANLAMIYLA UZATMALARI OYNUYORUZ”

Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis, Kıbrıs sorununda kelimenin tam anlamıyla uzatmaların oynanmakta olduğunu söyledi.

Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis, “Aktiv” isimli yayın kuruluşuna yaptığı açıklamada, içerisinde bulunulan zamanın hayati önemde olduğuna işaret etti. “Kıbrıs sorununda kelimenin tam anlamıyla uzatmaları oynuyoruz” diyen Mavroyannis, bu bataklık yaz sonrasında da devam ederse müzakerelerin devamı zor olur” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in 16 Nisan’da gerçekleştirecekleri yemeğin “müzakerenin parçası olmadığını, şartlı da olmadığını” söyleyen Mavroyannis, “yemek, Kıbrıs sorununda hangi noktada bulunduğumuzu ve nereye gideceğimizi görmek içindir” diye konuştu. Mavroyannis, Rum Yönetiminin yemekten beklentilerinin ne olduğu ve müzakerelerin yeniden başlamasını tetikleyip tetikleyemeyeceği sorulduğunda, “hedef, müzakerelerin devamı için yolun açılmasıdır. Şu anda var olan olumsuz havanın değişmesini ve Kıbrıs Türk tarafından daha iyi bazı uygulamalar bekliyoruz” dedi.

Mavroyannis “İçerisinde bulunduğumuz dönem hayati öneme sahiptir. Bu sefer sezon sonundan söz ediyoruz. Uzatmaları oynuyoruz. Gecikmeleri oynuyoruz. Bu küçük pencere de kapanırsa prosedürü nasıl hayatta tutabiliriz bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

**

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER