Harmancı’dan Tatar’a sert yanıt: “Her hareketinizin bir cevabı olacak”

Harmancı’dan Tatar’a sert yanıt: “Her hareketinizin bir cevabı olacak”
banner78

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a yardım amaçl gönderilen ilaçları usülsüzce geçirildiğini iddia eden Başbakan Ersin Tatar’a sert sözlerle yanıt verdi.

Harmancı, “Sizin her türlü garabet düşüncenize rağmen, elinizden geleni ardınıza koymayın. Size rağmen biz insanımız için çalışmaya devam edeceğiz ama unutmayın artık her hareketinizin bir cevabı olacak bunu da bir kenara not edin.” dedi.

Harmancı’nın açıklaması şöyle:

banner69
“Hastanede yangın çıktı pandemi olana kadar 15 personelimiz her gün orada çalıştı, herkese teşekkür edildi çalışanlarımız es geçildi, hastane taşınacaktı telefon açıldı gecenin yarısı kamyonlarla hastaneyi taşıdık, sağlık çalışanlarının konaklama sıkıntısı vardı derhal harekete geçtik ve çözdük, sağlık çalışanlarının yiyecek sıkıntısı vardı tümünü sağladık, iktidarda kim olduğunun bizim için hiç ama hiç önemi olmadı, bugün de iki toplumlu sağlık komitesi yardım istedi, seve seve dedik ve yardımcı olduk, tümümü yarın yine hiç düşünmeden yaparız.

Biz bu ülkeyi seviyoruz sizin kara zihniyetinize rağmen, biz insanımızı seviyoruz sizin her türlü garabet düşüncenize rağmen, elinizden geleni ardınıza koymayın. 

Size rağmen biz insanımız için çalışmaya devam edeceğiz ama unutmayın artık her hareketinizin bir cevabı olacak bunu da bir kenara not edin.”

TATAR NE DEMİŞTİ? 

Başbakanlıktan bu akşam yapılan açıklamada özetle şöyle denilmişti:
“Bir ilacın veya sağlık malzemesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girebilmesi için önceden İlaç ve Eczacılık Dairesi’nden izin alınması gerekir. 
zin alındıktan sonra ise, söz konusu ilaç ve malzemeler için gümrük işlemleri yapılır. Bu olayda, bu iki yasal süreç de göz ardı edilmiş, Cumhurbaşkanlığı’nın talimatı, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin olaya dahil edilmesiyle söz konusu malzemeler usulsüzce ülkemize sokulmuştur.”

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER